Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Експерт: Фейсбук ще остане безплатен, не вярвайте на хакерите!

Моля всички потребители на Фейсбук да не вярват на съобщения, които минават през месинджъри или с някакви постове от типа на "копирай това“, каза Георги Апостолов
Ключови думи: хакери, Зукърбърг, Фейсбук, измама, спам, Георги Апостолов,

Най-успешните 100 фирми в България са били подложени на хакерски атаки, съобщиха от ГДБОП. Жертви на хакери все по-често са и обикновените граждани. Във Фейсбук се разпространява съобщение, в което заявява от името на самият Марк Зукърбърг, че мрежата ще стане платена.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
А на вас писа ли ви Марк Зукърбърг? Вижте поредната измама, шокирала хиляди в социалната мрежа
Координаторът на "Център за безопасен интернет" Георги Апостолов каза пред камерата на БНТ, че съобщението, което се изпраща от името на Зукърбърг, е спам.
„Много моля всички потребители на Фейсбук и на други сайтове да не вярват на съобщения, които минават през месинджъри или с някакви постове от типа на "копирай това и го сложи на... и ще бъдеш защитен“. Фейсбук няма да ти пази никакви твои лични данни“, подчерта Апостолов.
Експертите съветват, когато попаднем на подобно съобщение, първо да проверим информацията. Според статистиката възрастните по-често се хващат на подобни уловки, отколкото децата.
„За съжаление интернет има това свoйство, че хората набързо претичват през информацията и понеже са свикнали много бързо да сменят, не си оставят време да помислят върху това, което четат. Съобщението, което се изпраща уж от Зукърбърг, е от този тип спам, който е със цел да стряска хората, да се разпространява“, заяви експертът.
„Навремето имаше верижни писма, ако си спомняте, даже преди появатa на интернет са пускаха по пощенски кутии. Това нещо го препрати на 10 човека, иначе ще загинеш. Ужасии. Нищо ново не е измислено под слънцето“, коментира той.
За да се предпазят от измами, от Центъра за безопасен интернет съветват потребителите да проверяват условията за ползване на сайтовете, които посещават. А когато става въпрос за Фейсбук, да не забравят какво е написано на началната страница – безплатно е и винаги ще бъде.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Колко струва охраната на Пеевски? ДПС „Ново начало“ извади сметката Четирима служители на НСО с брутни заплати между 3000 и 4000 лв. охраняват лидера на партията
Две близо 90 годишни италианки превърнаха хляба и Instagram в туристическа сензация Как две „нони“ от Пулия доказаха, че добрият хляб може да промени съдбата на цял град  Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото Банкови сметки, кредити, депозити и инвестиции се превалутират автоматично и безплатно по фиксирания курс 1 евро = 1,95583 лв.
Кристен Стюарт разказа за брака си: "Вече не съм сама срещу света!" Актрисата признава, че бракът ѝ е донесъл ново усещане за принадлежност, спокойствие и личен баланс ЕК с първи решителен ход срещу скъпите жилища в Европа Брюксел обяви мерки за по-достъпни домове, с фокус върху строителството, наемите и социалната справедливост
Сланината - древна храна за лечение на всички болести Какво всъщност съдържа свинската мас, кога може да е полезна и защо не бива да се приема като лекарство 3 световни титли за България по киокушин  Младите световни шампиони - Йоанна, Меразов и Василев разкриват как дисциплината, режимът и характерът ги водят към върха
Радев продължава консултациите с партиите в четвъртък След остри позиции в понеделник и вторник държавният глава приема нови парламентарни групи Хакери удариха любимия сайт на възрастните Pornhub е засегнат от огромен пробив в сигурността, след като хакери са откраднали данни и историята на търсенията на 200 милиона премиум потребители
Кои ваучери за храна да изберем? Разликите между Наредба 7 и Наредба 11 Как да изберете правилния тип ваучери за храна през 2026 г.: практично ръководство за работодатели КЗП удря по необоснованите цени и следи търговците под лупа Десетки проверки, актове и изискани обосновки - държавата затяга контрола преди навлизане на еврото от 1 януари 2026