Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Шеф Петров тормозен от майка военен

Ключови думи:
Скандалният шеф Борис Петров наследил суровия си нрав от майка си, която изпълнявала военна служба. От малък кулинарят бил възпитаван на строг ред и дисциплина, а честата липса на родителката му от дома го направила студен и деспотичен.

Най-трудният период в младежките му години бил през 1983 г., когато тъкмо започнала войната в Сирия. Майка му била разпределена на служба именно в размирната държава и се наложило цялото семейство да се премести там. При всяко излизане навън до краката и над главите им гърмели бомби, а бъдещият топготвач виждал и прескачал трупове на всеки сантиметър.

Понеже обстановката ставала все по-опасна, властите им съобщили, че връщат него и баща му обратно в
България, но майка му остава да се сражава. Прибирайки се обратно в родния дом, Борис се принудил да изземе домакинските задължения и точно така се зародила любовта му към кулинарията.

Когато бил 16-годишен, през ваканцията му се наложило да си заработи джобни пари. Предишната година работил на  бензиностанция, но не му допаднало, защото го юркали прекалено, а му давали само по 5 лева на вечер. Случило се така, че го поканили да помага в кухнята за сватба на близки и видял, че заплащането е двойно. Наели го в емблематичния ресторант „Лебедово езеро“ и когато се запознал с рецептурниците, се запалил още повече.

Поискал да кандидатства в кулинарно училище, обаче вече му били подали документите в Математическата гимназия. Все пак завършил техникум по обществено хранене и макар да се изживява като интелектуалеца в Къщата на „ВИП Брадър“, висше образование нямал. Кулинарната си кариера започнал да гради в Испания, където специализирал под ръководството на най-прочутите готвачи.

На широката публика преди години го показва Слави Трифонов, като го кани за жури в първото и единствено неуспешно готварско предаване „Лорд ъф дъ Шефс“. За учиндолския шоумен шеф Петров казва, че си приличали много по характер и тях никога жена не можела да ги върже на едно място. Готвачът твърди, че е отгледал четири деца, но отказва да признае дали е женен или не.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Направи гръмко изказване за Русия От Кремъл отдавна искат мир, твърди Лукашенко Новият папа е голям фен на... Лъв Четиринадесети е привърженик на италианския Рома
Много се харесват Памела Андерсън и Лиъм Нийсън - това ли е новата звездна двойка? Преследва я маниак Мъж тормози Анистън
Продават на загуба Бившата двойка иска да се отърве от имение Спират им парите? Скандал със Семен Новиков и Кирил Милов
Притеснителна информация за Варна Наркотици отведоха трима в арестите Извънредно: Крум Зарков се оттегля като секретар на президента Причината е идеята за референдум за еврото
Задава ли се потоп в областите Бургас и Ямбол  BG-ALERT с предупреждение за опасност Див екшън в Перник Четирима младежи са задържани
Голям проблем с водата в... Село Полковник Серафимово Гръмна бомба за него Ще води "белия балет"