Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

7 болници отказват лечение на онкоболна. Линейка от Турция дойде да я спаси

Ключови думи: болница, отказа, онкоболна жена, рак, шийка, матка

Седем столични болници са отказали помощ на онкоболна жена. За това разказаха роднините на 39-годишната Мариянна Цакова от Габрово.

Преди около година Мариянна разбира, че има рак на шийката на матката с разсейки в черния дроб. Благодарение на стотици добри хора, семейството й успява да събере 30 000 лева, необходими за лечението и операцията й в клиника в Турция.

Преди две седмици обаче жената получава усложнения. По това време тя се намира в София при своите родители. В седем болници отказват да я приемат, въпреки състоянието, в което се намира.

Във ВМА, "Пирогов", "Токуда", "Сити клиник", Онкологията в "Дървеница", Александровска болница и "Майчин дом" – тотален отказ. Навсякъде отказват да я приемат за преливане на кръв – отказват лечение. За тях, това е следствие от заболяването.

"Дори от онкологичната болница ни казаха, че няма как да я приемат, защото приемите са само планови и трябва първо да мине през контролен преглед и ако лекари се съгласи – да я приемат", разказа пред Нова тв съпругът на Мариянна – Андриян.

Мариянна обикаляла по болниците с частна линейка и с една молба - да бъде приета, за да се установи от къде е кръвоизливът. Обиколката й по болници продължила шест дни.

"На 23 септември се принудихме да се обадим в Турция, където основно й върви лечението. От Турция изпратиха линейка за около 5 часа, след което я откараха обратно там", съобщи Андриян.

Мариянна все още е в Турция. На 29 септември тя е претърпяла успешна, спешна операция и в момента се възстановява.
4
Коментара по темата
4.
Добре че...
30.09.2017 21:04:08
Добре, че са спасили жената! Моя позната си отиде от тоя свят, по същата схема- отказват да я приемат в "Пирогов", отиват в "Александровска", нямали специалист, мотат я още един ден и умира от сепсис! Не лекари, а убийци!!! НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА! Преди 25 години това НЕ МОЖЕШЕ ДА СЕ СЛУЧИ!
3.
Sani
30.09.2017 20:58:10
Изроди долни..Продължавайте да си плащате осигуровките и да им пълните джобовете на тези мизерници наричащи се доктори..Всичките са за затвора..знаят само да крадът..Помиярска държава сме и това е.
2.
Нужна е нова клетва - Християнска
30.09.2017 19:28:41
Св.Лука (Войно-Ясенецки) – ето го отговора на този въпрос. Той не забогатя на своето поприще, а помогна на десетки хиляди хора. Трябва да подражаваме на големите ни лекари, един от които е и светителят.
1.
анонимен
30.09.2017 19:09:33
Няма такава държава.Тук онкоболните са оставени на самотек ,ако оцелееш си късметлия. Чудя се каква клетва точно са положили нашите доктори, що за хора са има ли изобщо нещо човешко в тях. Жалко много жалко. Все по често явление е да ти откажат помощ в болниците.
  Добави Коментар
Спа с 53-години по-голям мъж и сподели, че... "Когато бяхме само аз и той, нещата бяха много по-нормални, отколкото хората предполагат", казва Холи Мадисън за връзката й с Хю Хефнър Осъществяват спешен ход Милов и Новиков свикват извънреден брифинг
Забърка се в скандал Напи се жестоко, може би заради изпадането 86-годишен милионер е обвинен в изнасилване на 4 жени Проблеми за Смоуки Робинсън
Бивш държавен секретар на САЩ в бургаска компания на "Стамфорд Бридж" Кирил Евтимов и Кери с интересен диалог Брат й реализира за крайното 7:6 между Интер и Барса, а тя е... Киара е звезда в Инстаграм
Каза големи думи след драмата в Шампионска лига Ямал вижда бъдещето си в Барса, сигурен е, че ще ликува с тима в ШЛ един ден Градушка изпочупи стъкла на коли в... Село в Асеновградска област побеля
Тръмп с коментар за ескалацията на напрежение между Индия и Пакистан От САЩ искат конфликтът да спре Сблъсък между тийнейджърски банди в София Те най-вероятно са част от така наречените "локали"
Ключов момент в "Ергенът" Един от мъжете ще говори с майките на дамите, които го вълнуват МВнР отговори на Путин "Присъединяването на Република България към Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО) е суверенно решение"