Холандец спечели шахматния турнир "Кесаровски-Станчев" в Слънчев бряг

Мм Викрория Буктеева, която се състезава се за шах клуб Бургас 64 (вдясно), се размина на косъм с третото място в В-турнира
Ключови думи: шахматен мемориял Кесаровски-Станчев, Слънчев бряг

Над 200 участници от 20 държави премериха сили в международния фестивал по шахмат, който е и мемориален турнир „Кесаровски-Станчев“. Както всяка година до момента, така и поредното му 16-то издание събра многоброен и силен състав от международни състезатели, които се бориха за общ награден фонд от 20 000 лв., осигурен от организаторите.
В рамките на състезанието се провеждат пет турнира в три рейтингови групи – гросмайстори, майстори, аматьори, както и две възрастови групи – сеньори (ветерани до 60 г.) и деца (до 14 години).
Ето и победителите в отделните турнири:
А Турнир (18 Състезатели, 9 кръга): Победител с резултат 7 т. от 9 партии стана международният майстор от Холандия Денис Брокен, който изпревари по допълнителни показатели имащия  същи актив фм Вячеслав Тиличеев от Русия. Любопитен факт е, че руснакът от дълги години живее в България и се състезава за шах клуб „Бургас 64“ и бе победител в предишните две издания. Известна утеха за него е покритата поредна норма за международен майстор. Трети с 6 т. остана най-добре представилият се българин гм Милен Василев, също състезаващ се за бургаския клуб.
B Турнир (39 състезатели, 9 кръга) протече при доминация на руските състезатели в борбара за призовите места. Победител стана Юрий Кузмин с актив от 7,5 т. от 9, следван на точка от сънародника си Кирил Красовский. Тодор Бонев от България успя да спечели трета награда  6 т., изпреварвайки мм Викрория Буктеева (състезава се за шах клуб Бургас 64).
C Турнир (83 състезатели, 9 кръга): Доминация на българските играчи! За втора поредна година победител е представителя на шах клуб Шабла Деян Димитров с 7,5 т. Втори на половин точка остана Йосиф Велев, а трети по допълнителни показатели се нареди украинеца Юрий Малек с 6,5 т. Имаше и допълнителни награди за най-добре представили се жени и млади играчи до 14 г.
D Турнир (14 състезатели, 7 кръга): Ветераните показаха, че на са забравили как се играе древната игра. Победител стана македонския фм Александър Кралевски с 6 т. Водейки през цялото състезание Александър Якименко (Русия), победител от миналата година, загуби партията си от последния кръг и остана втори. Най-добре представилия се българин Петко Димитров от Стара Загора остана четвърти. Очаква се през следващата година броят на участниците и в този турнир да се увеличи.

Блиц Турнир (51 състезатели, 7 кръга): Голямата атракция – провежда се винаги вечер след 5-тия кръг при контрола по 3 мин на състезател. Заслужена победа за поляка Мачей Швичарж с 6,5 т. от 7. Второ място за световната шампионка за девойки Нургюл Салимова (шах клуб Бургас 64), която проведе последния етап на подготовката си за Световното в Уругвай именно по време на шахматния фестивал. Трето място за Божидар Иванов с 5,5 т.
Топ 5 енергийни места в България ма земи със силна и лековита енергия, за които хората разказват, че там компасите се побъркват, а часовниците спират Внимание: Обречени сме на бедност заради тези 3 навика В днешните меркантилни времена сякаш всичко опира само до пари
Военен камион удари автомобил на АМ „Тракия” По чудо инцидентът се размина без жертви Магдалена след "Ергенът": Проблемът не е в мен Тя публикува искрено признание в своя профил в Instagram
Ексцентричен бургазлия направи Стената на позора Изтипоса на снимката на жена, която набеди за крадла  Изчезна пловдивчанин, наследил 3 апартамента Жилищата били продадени за 100 хил. лева
Животът на Фицо вече е извън опасност Състоянието му се стабилизира след нанесените му огнестрелни рани преди дни Ако ще сменяте книжката задължително прочетете тази новина Поради надграждане на електронните системи временно са затруднени част от процедурите - ускорена и бърза услуга - за издаване и замяна на свидетелство за управление на моторно превозно средство
Мъртво пиян катастрофира с голфа си Полицаите се хванаха за главите  Търсех си любовта в Ергенът, но не е намерих, призна Алек Майка ми винаги е имала мнение за всяко едно нещо, което се случва около мен, обяви той
Вече има пет жалби срещу епархийския избор за сливенски митрополит Трима от тях са от Малкотърновската духовна околия и двама - от Бургаска духовна околия Двама загинаха при сблъсък на круизен кораб с лодка в Дунав За инцидента е съобщено късно снощи, след като на пътя, 55 километра северно от Будапеща, е открит мъж с рана на главата