Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Крадците на електроенергия ще доплащат тока за цяла година? (ВИДЕО)

Във фактурите няма как да има графа „кражба на ток“, загубите трябва да се плащат от ЕРП-тата, каза Теменужка Петкова
Ключови думи: Теменужка Петкова, крадци, ток, кражби, санкции, електроенергия,

Водят се дебати в Министерството на енергетиката за по-строги санкции срещу кражбите на ток. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ министър Теменужка Петкова.
Според нея, разходите заради кражбите трябва да се поемат от ЕРП-тата. Като цяло остава в обществото чувството на несправедливост от това, че някой се опитва и краде енергия за сметка на всички останали, които са добросъвестни потребители, коментира тя.
„Затова трябва да обединим усилията си срещу кражбите на ток. Гражданите, които имат информация, че някой краде, да сезират веднага компетентните органи“, призова енергийният министър.
„В другите европейски страни има много по-строги санкции срещу крадците на ток. Те доплащат заради кражбите не само за три месеца, а за една година. Върху една такава мярка водим дебати в Министерството на енергетиката“, уточни Петкова.
„Опитваме се да променим нормативната уредба. Доскоро съществуваше несправедливост, свързана с това, че тези, които си позволяваха да крадат електрическа енергия, я заплащаха на цена, съизмерима на технологичните загуби и при това само три месеца назад. Предложението ни за промяна се оспори от юристи и те бяха отменени, тъй като се постави под съмнение правотата на КЕВР да определя подобна цена на тока“, обясни министърът.
Крадците на ток ще го плащат на цените, каквито плащат и останалите потребители, което не е справедливо, призна тя.
„ЕРП-тата имат разходи, които са свързани с технологичните загуби. КЕВР определя някакъв процент, с който се признават. Дружествата твърдят, че загубите им са по-големи, но така или иначе във фактурата на всеки от нас няма да видите графа, в която да се отразява краденето на електрическа енергия“, добави Теменужка Петкова.

Тя съобщи, че до края на есента платените реактори за АЕЦ „Белене” ще пристигнат у нас.
Един от сценариите, които се разработват, е ако процедурата по приватизация не приключи успешно, единият от реакторите да бъде построен като седми блок на АЕЦ „Козлодуй”, каза още енергийният министър.
2
Коментара по темата
2.
ццц
15.09.2017 10:02:41
От ЕРП- тата по-големи крадци - няма !!!
1.
rrr
15.09.2017 10:01:21
Завеждаш дело срещу ЕВН и го печелиш моментално- за каквото и да е , аз лично имам спечелени 7 дела от раз ! Да не се забравя, че съдиите са също потребители !
  Добави Коментар
Направи гръмко изказване за Русия От Кремъл отдавна искат мир, твърди Лукашенко Новият папа е голям фен на... Лъв Четиринадесети е привърженик на италианския Рома
Много се харесват Памела Андерсън и Лиъм Нийсън - това ли е новата звездна двойка? Преследва я маниак Мъж тормози Анистън
Продават на загуба Бившата двойка иска да се отърве от имение Спират им парите? Скандал със Семен Новиков и Кирил Милов
Притеснителна информация за Варна Наркотици отведоха трима в арестите Извънредно: Крум Зарков се оттегля като секретар на президента Причината е идеята за референдум за еврото
Задава ли се потоп в областите Бургас и Ямбол  BG-ALERT с предупреждение за опасност Див екшън в Перник Четирима младежи са задържани
Голям проблем с водата в... Село Полковник Серафимово Гръмна бомба за него Ще води "белия балет"