Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Румен Радев посочи как се измерва силата на армията и заяви гордо: България има огромен потенциал!

Ключови думи:
Историята е показала, че силата на една армия не се измерва в количеството и качеството на оръжието, а със силата на духа и традициите. Това каза президентът Румен Радев на тържественото събрание по повод 110-ата годишнина от създаването на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва.

„Нашият съюз, мога да кажа като негов член, с постоянство и всеотдайност изпълнява мисията си - съхранението на войнските идеали и традиции, издигането на престижа на Българската армия“, заяви той, пише Блиц. „Българската държава е била силна и просперираща, когато е била силна връзката между народ и държава“, посочи държавният глава.

„С премахването на наборната армия, със свиването на армията, вие имате отговорността да поддържате жива тази връзка. Да държите пулса на ставащото в обществото, да бъдете хората, които засяват целите, задачите и необходимостта от силна Българска армия“, се обърна държавният глава към Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва.

„Една нация има бъдеще, когато използва по най-добрия начин потенциала на своите граждани, а ние имаме огромен потенциал“, каза още Румен Радев.  На тържественото събиране в Централния военен клуб присъстваха министърът на отбраната Красимир Каракачанов, началникът на отбраната ген. Андрей Боцев, началникът на Военната академия ген. Груди Ангелов, военнослужещи от Българската армия, офицери и сержанти от запаса и резерва. 

Събирането започна с изпълнение на химна на Р България и „Велик е нашият войник“ от Гвардейския представителен духов оркестър. Президентът получи плакет от Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва. 
3
Коментара по темата
3.
А....2
13.09.2017 07:36:57
Да си чувал, че президентът има ограничени правомощия??? Може да предлага, но правителството е изпълнителния орган! Само дето в това правителство никой не мисли държавнически! Те изпълняват чужди "препоръки" ( интереси) и увеличават банковите си сметки!
2.
Не
13.09.2017 07:02:03
Аман от хубави приказки! И какво като ги е казал? Какви действия е предприел за да промени нещо? Чучело, което си получава и тлъстата пенсия, че и заплата на президент. Иначе на приказки го докарва....
1.
Да!
12.09.2017 21:38:23
Чудесно слово! Реалностите днес обаче са съвсем различни! Под чуждо влияние, и армия, и държавност, и институции, всичко е сринато! Жал ми е като гледам днешна България!!!
  Добави Коментар
28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели Жертвите след земетресението с магнитуд 7,1 в Кумамото достигнаха 28. Спасители търсят хора под рухнал търговски център и фабричен комин Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина Сред жертвите са висши ръководители на полицията, пожарната и гражданската защита, пилотът и двама федерални спасители
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Те настояват за проверка дали спорните бюджетни текстове нарушават конституционната закрила на семейството, майчинството и децата Дневен хороскоп за 30 юли: Любовта ви вдъхновява, но страстите могат да донесат изпитания Романтични срещи, силни емоции и важни избори очакват зодиите. Денят носи шанс за нови чувства, но предупреждава да се пазите от прибързани решения и излишни конфликти.
Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Хитовата комедия „Мръсното копеле“ с Николай Урумов, Светлана Бонин и Христо Бонин ще се играе на 19 август от 20:30 часа Без КЕП и без хартия: Бургазлии получават здравното си досие в телефона Приложението еЗдраве се активира в РЗИ, РЗОК и Информационно обслужване след лично посещение с телефон и документ за самоличност
Дунав отстъпи и разкри останки от мамут край Ряхово Учени откриха долна челюст, два бивника и вероятно ребро от праисторическото животно 238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа От 1 януари 2027 г. трудовият стаж ще се изчислява пропорционално на отработените часове, което ще забави и натрупването на клас прослужено време
Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина 38-годишната британка е пристигнала през Кипър, причината за смъртта още се изяснява Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Актрисата и Джим Къртис са заедно повече от година, а близки до двойката твърдят, че вече разговарят за общото си бъдеще
BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар Служителите в производството няма да бъдат засегнати, а преструктурирането ще обхване администрацията, развойните звена, планирането и част от мениджмънта Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Британският артист си отиде на 80-годишна възраст след кариера с повече от 120 роли в киното и телевизията