Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Клюки, подозрения...По-активният ли е женският мозък

Ключови думи:

Резултатите от най-широкомащабното извършвано някога изследване върху функционирането на мозъка навеждат на мисълта, че женският мозък е по-активен от мъжкия, предаде ЮПИ.

Учени анализирали резултатите от 46 034 мозъчни изследвания с еднофотонна емисионна компютърна томография. Методът позволява да се изследва притокът на кръв в мозъка, като се идентифицират зоните, свързани с най-висока мозъчна активност. Събраното огромно количество данни дало възможност на учените да открият междуполови различия в мозъчните структури.

"Количествените разлики, които идентифицирахме между мъжете и жени, са важни за опознаване на базирания върху пола риск от мозъчни увреждания като онези, свързани с болестта на Алцхаймер - заяви експертът по психиатрия Дейниъл Еймън от клиниките Еймън в Калифорния. - Използването на еднофотонна емисионна компютърна томография е от съществено значение за разработване на мозъчни терапии в бъдеще."

Резултатите показали, че женският мозък е по-активен в префронталния кортекс и лимбичната система.

Префронталният кортекс е отговорен за вниманието и запаметяването, а лимбичната система - за мотивацията, поведението и емоциите.

Мозъчни зони, свързани със зрението и координацията, са по-активни у мъжете.

Учените увериха, че изследваните различия между мъжкия и женския мозък могат да разкрият как мъже и жени са засегнати от различни заболявания. Жените по-често са засегнати от болестта на Алцхаймер и от депресия, а за мъжете има по-голям риск да бъдат засегнати от свързани с поведението проблеми и да се окажат зад решетките.

"Точното определяне на физиологичната и структурна основа на междуполовите различия в мозъчните функции ще хвърли светлина върху болестта на Алцхаймер", поясни д-р Джордж Пери от Тексаския университет в Сан Антонио.
1
Коментара по темата
1.
с две думи
08.08.2017 14:02:27
тъпи путки бате и тва е !
  Добави Коментар
Тръмп: Путин ме разочарова Президентът на САЩ говори относно войната в Украйна 39-годишен мъж нападна група ученици и изпрати в нокдаун едно от момчетата Яростна и груба проява в Лясковец
Сърбия преговаря с Русия за изграждането на АЕЦ Сръбският посланик в Москва Момчило Бабич с любопитен коментар 105-годишен мъж не спира да пие и гледа футбол Рон е страстен фен на Цар Футбол, също така далеч не е трезвеник
Владимир Путин посочи колко руски войници се бият на фронта в Украйна Броят е огромен  ЦСКА с нов тежък провал Керкез е на дузпата
Кошмарът за футболна България продължава Вече сме 86-ти в света "Възраждане" протестира в центъра на София Привърженици на партията искат нови избори
Алкарас каза дали е гадже с тази красавица Карлитос отрекъл да има връзка с моделката Никола Барбутов остава в ареста, съветникът му – на свобода срещу гаранция Петър Рафаилов излиза от ареста срещу 10 хил. лв. гаранция
Пече ли се нещо велико - тотална сензация на Световното по волейбол, засяга и България Бразилия е аут от шампионата, "лъвовете" се очертава да са фаворити в евентуален полуфинал Домакиня дрогира и изнасили 13-годишен приятел на децата й 36-годишната Кристъл Лопес от Фармингтън е арестувана на 21 март