Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Хакерска атака довела до кризата в Персийския залив?

Високопоставени членове на правителството на Обединените арабски емирства са обсъждали плана за атаката
Ключови думи: хакери, Катар, Обединените арабски емирства,

Обединените арабски емирства са организирали хакерската атака срещу държавната информационна агенция на Катар, която провокира криза в региона. Това съобщава в. „Вашингтон поуст", като се позовава на служители от американското разузнаване.
Когато Катарската информационна агенция публикува реч от името на емира на страната в подкрепа на възстановяването на отношенията с Иран, това предизвика остра реакция на страните от Персийския залив. Оказва се обаче, че агенцията е била обект на хакерска атака, информира БНТ.
Според информацията на изданието, високопоставени членове на правителството на Обединените арабски емирства са обсъждали на 23 май плана за атаката и реализацията му. Самата хакерска атака е осъществена на 24 май, но не е ясно от кого е извършена.
Саудитска Арабия, Обединените арабски емирства (ОАЕ), Египет и Бахрейн миналия месец прекратиха отношенията си с Катар.
Рияд и неговите съюзници наложиха санкции на Доха на 5 юни, които включват затварянето на единствената сухопътна граница на Катар и забрана за достъп до въздушно пространство, разпореждайки на своите граждани да напуснат емирството.
Междувременно към международните усилия за справяне с кризата в Залива се присъедини и Франция. Френският външен министър Жан-Ив льо Дриан заяви по време на посещението си в Доха, че Париж иска да помогне на посредника Кувейт в решаването на кризата между Катар и редица държави от Персийския залив и Северна Африка.
1
Коментара по темата
1.
xaker
17.07.2017 11:58:28
xakerska ataka sprq dajda dnes...xaknaha chipa na oblaka....
  Добави Коментар
Трагедия в Лондон: 19-годишен българин загина при сблъсък с Тесла, събират средства да го върнат в родината Семейството на Веселин Пеев организира благотворителна кампания за репатриране на тялото му, след като 55-годишен шофьор го премаза в района на Клапам Комън Ралица Паскалева проговори след напускането на „Игри на волята“: Решението беше изцяло мое Актрисата загатна за нови мащабни проекти с Нова тв и сподели, че след 6 сезона най-после ще се наслади на първото си свободно лято
Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лева заради поредица от клевети Върховният съд сложи точка на 3-годишния правен спор за 23 статии, атакували личния живот, здравето и честта на премиерската съпруга Гала е на седмото небе от щастие Стана баба за втори път
Жена уби куче с колата си, грози я затвор, вече е глобена с 50 бона Вдигна се огромен отзвук в Гърция Лесен обяд за начинаещи: Вкусни кюфтета по чирпански стъпка по стъпка Как да сготвим традиционно родно ястие с кайма, картофи и уханен доматен сос
Семейна драма край Средец: Дъщеря изпепели до основи къщата на баща си Екшънът се случи в село Дебелт Артисти от осем държави озаряват със светлинно изкуство Южното Черноморие, по време на втория LUNAR От 7 до 10 август, културното събитие ще представи 17 технологични произведения, в Царево, Лозенец, Варвара, Ахтопол и Синеморец
Горещ Петровден: Жълт код за опасни жеги до 39 градуса в цяла България Петър, Петрана, Петя, Павел, Павлин, Павлина, Пoлина, Пенка, Пенчо и Камен може да почерпят Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата! Острият тон на Белия дом последва масирани американски въздушни удари, на които Иран отговори със светкавични ракетни нападения
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали Heпpaвилнoтo изпoлзвaнe и пoддpъжĸa нa ĸлимaтиĸa пpeз лeтнитe мeceци нaй-вepoятнo щe дoвeдe и дo виcoĸи cмeтĸи зa eлeĸтpoeнepгия Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго Един от най-лесните и ефективни методи за бързо справяне с проблема е комбинацията от гореща вода и солен разтвор