Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Свиквайте със снега! Времето остава лошо до средата на другата седмица!

До момента снежната покривка в Бургас е близо 10 сантиметра
Ключови думи: бургас, температура, въздух, вятър, метеорологична, прогноза, сняг, снеговалеж, седмица, минимални, максимални, стойности
За първи път от години снежната покривка в Бургас ще се задържи повече от няколко дни. Снеговалежът също ще е продължителен, като се очаква да спре чак в средата на другата седмица, съобщават метеоролози.

Днес температурата в Бургас варира между -3 и 0 градуса, а още от сутринта дъждът, който валеше през цялата нощ, беше заменен със сняг. На места из града вятърът е много силен, достигайки близо 60 км/ч, но средните му стойности са умерени и скоростта му не надвишава 7-8 м/с.


От утре се очаква температурите драстично да спаднат. Максималните им стойности ще паднат рязко до -7, а минималните до -10 градуса. Този спад ще продължи до сряда, когато арктичният фронт, идващ от север, ще започне да се разсейва. Снегът ще продължи да вали, макар и по-слабо; посоката на вятъра ще се запази, оставайки север-северозапад. Оранжевият код най-вероятно ще продължи да важи за цялата Бургаска област, докато снежната виелица не започне да стихва.

Чак към средата на другата седмица снежните облаци ще се отдръпнат и слънцето отново ще озари Бургас. Именно оттогава температурите ще започнат да се покачват, но най-вероятно снегът няма да се разтопи дори и до края на другата седмица.
18
Коментара по темата
18.
АДВОКАТА
06.01.2017 20:26:34
Всеки който е пострадал в снега(птп или е паднал) може спокойно да заведе дело срещу общината нейно е задължението да почисти улиците и пътищата
17.
до кмета
06.01.2017 20:25:03
Миме нямаш 5 самисвала със сол да пойзчистиш доло-горе ли крадецдокара общината до просешка тояга почисти си спирките и пасарелките
16.
Молитва до Чичко кмет
06.01.2017 20:12:21
Моля, те бе Мите, нали си кмета "Слънце", къде се скри като шушумига, изгрей над "най добрия град за крадене" разтопи този сняг изпратен от гадните комунисти за да компрометират Великия проект наречен Интегриран градски транспорт. Разтопената вода ще използваме за "пеещия фонтан" където ще слушаме оди за теб и АЛИ Б.а Б.а и другите разбойници, за честното и безкорисно управление. Ще ни убеждавате колко сте подготвени за управление/ разбирай в кражбата/на държавата, как без Вас тя ще загине,/като че ли тя от 2 години не е в кома/, как ще построите още бутикови магистрали които само ще гледаме защото не стават за пътуване нито през лятото/заради "гадните" тираджии/,нито през зимата/заради Гадните ГЕРБаджии/които не ги подържат,а ги затварят.Убедихме се че всичко Гарантирано от ОПГ"ГРОБ"е велика измама ,затова СБОГОМ!!!
15.
4iko
06.01.2017 19:52:35
vsi4ki v obshtinata barabar s kmeta sa za pandelata
14.
Всички, ама всики подведоха Баце: кометата Слънце,
06.01.2017 19:09:46
Баце тия те разсипаха, искам да ги видиш след 5 години ама хубаво да ги погледнеш тия няма да те познават бе, но вината си е само твоя и на групата ти
13.
Gocho
06.01.2017 18:51:49
Iskam Lilito na reotana - moia !
Shte i stopia snega i ... mazninkite !
Ave ... ?!
Tia shto ne se topna v Kalofer ?!
Pa i Botsko ?!
Bogoiavlenie e vse-pak !
Nali sa Bogove ...?!
12.
меден курник до 10
06.01.2017 18:16:57
КравИшка е миризмата, която се носи от теб!!
11.
PS
06.01.2017 18:13:43
10.Динамо - неграмотно мякащо говедо, виж си първо правописа преди да наричаш другите селяни.
10.
Динамо
06.01.2017 18:08:23
Да го духате всички който за всичко обвинявате кмета. И като не ви харесва марш на село че вмирисахте Бургас на кравишка тор
9.
Боко Борисоф
06.01.2017 18:04:43
За ужас на чичо кмет този път ще вали сняг няколко дни и трябва да плаща на снегорините, вместо да присвоява средствата са снего-почистване, както правеше други години. Горкият ще обеднее !!!
8.
Края на молитвата
06.01.2017 17:48:53
... където ще слушаме
7.
222
06.01.2017 17:46:48
За ужас на кмета този път снега няма да е стопи сам и ще трябва да плаща на Флагман цяла седмица да му пазят задните части.
Николов, обаждай се на Фандъкова да я питаш коя е тази машина, с която улиците на София са чисти дори и при половин метър сняг?
От Флагман разбрахме, че подовото по спирките не топяло сняг а само лед, утре очакваме да разберем, че снега в Бургас е твърде малко за да може да бъде чистен със снегорини.
6.
Летните магистрали на баце
06.01.2017 17:45:16
Е Кво искате , с Лилка обсъждаме вече сега ски бягане, кърлинг, биатлон, а на пролет опааааааа да нсе изненадате Ф1
5.
Молитва до Чичко кмет
06.01.2017 17:45:02
Моля, те бе Мите, нали си кмета "Слънце", къде се скри като шушумига, изгрей над "най добрия град за крадене" разтопи този сняг ❄ изпратен от гадните комунисти☭ за да компрометират Великия проект наречен Интегриран градски транспорт. Разтопената вода ще използваме за "пеещия фонтан" където ще слушаме
4.
Теменужка
06.01.2017 17:42:09
Благодаря ти чичо кмет за непочистените улици и тротоари
3.
Молитва до Чичко кмет
06.01.2017 17:41:35
Моля, те бе Мите, нали си кмета "Слънце", къде се скри като шушумига, изгрей над "най добрия град за крадене" разтопи този сняг ❄ изпратен от гадните комунисти☭ за да компрометират Великия проект наречен Интегриран градски транспорт. Разтопената вода ще използваме за "пеещия фонтан" където ще слушаме
2.
delfin
06.01.2017 17:37:17
nqma kakvo da svkikvame obshtinarite da ne piat greana rakiika mi denonnoshtno da iz4istqt ulicite , za kvo im plashtame
1.
Дядо Йоцо
06.01.2017 17:16:43
Пловдивски поет произнесе слово за Ботев, което остави малки и големи безмълвни, всеки българин трябва да го прочете!Защо предпочитаме мъртвите паметници пред живите поети, попита Александър Секулов<br>
<br>
Пловдив, България06 Ян. 2017, 15:265891 прочита31 коментара<br>
<br>
<br>
Александър Секулов разтърси политици и пловдивчани със словото си за Ботев в Пловдив. <br>
<br>
&quot;Няма да ви хареса това, което ще кажа след малко&quot;, предупреди Секулов, който е и драматург : <br>
<br>
Братя и сестри българи, в този ден не е важно какво ние мислим за Ботев, а какво той мисли за нас. Мнозина ще кажат: &quot;Как така, нали отдавна е мъртъв?&quot; Ще отговоря с неговите думи:&quot;Жив е той, жив е...&quot;. И не ние се взираме в каменното му лице, а той ни следи с огнения си поглед. Следи ни неговият дух. Духът на Поета.<br>
<br>
Клишето от учебниците разказва, че Ботев преди всичко е Революционер, сложил кости в темела на националната свобода. Клишето винаги осакатява истина - Ботев преди всичко е Поет. Истинският поет е глас на вечно сбъдващи се национални пророчества. Затова в българската история робините винаги ще пеят своите тъжни песни, а слънцето ще е спряло. Твърде удобно е да го възприемаме само като Герой, като Саможертва, като мъртъв камък. И много по-трудно да го мислим като Вечно жив, като Поет, чието словото очертава високите граници на националния морал, на народностната съвест. Да се прекланяме пред мъртвите поети е лесно, трудно е да живеем с тях, да ги чуваме и разбираме, да ги следваме, ако щете. Българската история е пълна с мъртви поети именно за това - убива ги общият дух на презрение към артистите.<br>
<br>
Какво би казал поета Ботев за днешна България, в която да си слуга на политическа партия е по-важно, отколкото да имаш свободна воля, независим ум, критична позиция? Какво би казал поета Ботев, когато цели поколения се пропъждат &quot; по тази тежка чужбина - да ходят да се скитат немили, клети, недраги!&quot; Как стана така, че построихме и живеем безропотно в държава, която е напълно обратната на онази, за чиято свобода загина той? Как стана, че предпочитаме мъртвите паметници пред живите Поети? И сега, когато сме изправени пред тежкия му поглед, не си мислете, че ни се радва. Ясно трябва да се каже - не можем да построим храм без камъни. Но и нищо не държи камъните на една национална сграда, както духа на Поетите. На артистите. На онези, които предизвикват злорадите дюдюкания на домораслия еснаф и родените слуги.<br>
<br>
И ако искаме след две години да имаме моралното право да сме културна столица на Европа, а не да се кичим само с нейната емблема, нека се погрижим за артистите, дали толкова много на вечния дух на града. Нека направим образователни програми, които ще представят тези творци на поколенията млади ученици. Нека се научим да живеем с живия дух на Поета, а не само с каменния му образ.<br>
<br>
Александър Секулов<br>
гр Пловдив<br>
06.01.17г.<br>
<br>
  Добави Коментар
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата Евростат отчита ръст от 33,9% у нас през май 2026 г. спрямо май 2025 г. Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми Звездата от Top Gear вече шофира по-бавно, ходи повече пеша и яде вегетарианска храна
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете Жертвата е 33-годишният Кайл Беван, който е посегнал на 2-годишно Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Софийският градски съд е вписал прекратяването с решение от 26 май
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят! От половин час на ул. "Цар Самуил" нямаме ток, никой не ни дава обяснение защо и кога електрозахранването ще бъде възстановено, алармират хората Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева Захарова мупредлага работа на половин работен ден Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“
Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ! Еньовден е един от най-обичаните и мистични български празници. Той се отбелязва на 24 юни и е свързан със слънцето, росата, здравето, пречистването и силата на природата
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой Екранната Ъшъл се депресирала и алкохолизирала през 2025-а, когото огромен зъл пес убил на улицата паленцето й Пучи Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента Очаква се тя да бъде разгледана и гласувана от народните представители в пленарна зала през тази седмица