Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Катаджиите ще конфискуват и табелите на автомобилите при нарушения на пътя

Парламентът одобри промените на второ четене
Ключови думи: парламент, КАТ, шофьори, автомобили, Мартин Димитров, Цветомир Михов, ГЕРБ, Реформаторски блок


Контролните органи на МВР ще могат вече да отнемат освен документите, но и табелите с регистрационните номера на автомобилите. Това реши на второ четене парламентът с промени в Закона за движение по пътищата.

Отнемане на табели ще може да се извършва примерно ако шофьорът е употребил алкохол, стана ясно по време на дебата.
Мартин Димитров от Реформаторския блок настояваше органите да могат да отнемат само предната табела на автомобила, така че той да може да бъде идентифициран по задната. Според Димитров това е нужно, за да е ясно, ако със същия автомобил се извърши друго нарушение, кой е виновникът.

Цветомир Михов от ГЕРБ обаче опонира, че това не е редно, защото идеята е при такива случаи колите изобщо да не може да се управляват. Той даде пример със случаи на пияни водачи, на които няма как да им бъде позволено да се движат по пътищата в това им състояние.

Депутатите отхвърлиха предложението на Мартин Димитров и приеха, че ще се отнемат всички табели.

Народното събрание одобри и друга промяна в закона, според която новите водачи ще получават 2/3 от максималния брой контролни точки. Останалата 1/3 те ще придобиват след 24 месеца стаж на пътя.
6
Коментара по темата
6.
Barba
09.12.2016 19:41:58
Тъпи чутури умни закони не раждат !!!
5.
старшина от странджа
08.12.2016 18:08:48
да си носят дрелка с бургии за пломбата на задния номер .щото ще ги съдят за увреждане на имущество . абе ,кой кавал ги мисли теа скапани закони , бе .да го туря на ..................
4.
e
08.12.2016 12:52:55
мяртично толерира пиянките ...
3.
НАБЛЮДАТЕЛ
08.12.2016 11:04:33
Поредната глупост на ГЕРБ и Реформаторите. Нали автомобила е съсобствен при бездяловата съпружеска общност? Така наказваме невинния съсобственик на автомобила. Това е противоконституционно, но малоумниците-популисти като Нестимир Ананиев и другите нямат достатъчно мозък да го осъзнаят. Дано в следващото НС такива тъпйци да изчезнат.
2.
възмутен
08.12.2016 11:03:56
Слушах дебатите и Мартин Димитров е напълно прав да се отнема САМО едната табела и се обосновавам:
-паркираш автомобила на улицата и в него се удря друг автомобил - как ще установят собственика на а-ла и дали има гражданска;
-оставяш го на неподходящо място , идва "паяка" и го отнася - как ще го запишат на наказателния паркинг , като е без номер и аз как ще го търся по наказателните площадки , като няма номер;
-а-ла е паркиран пред входа , крадат го - как го обявяват за издирване без номер;
-отивам на бензиностанция , пълня гориво и изчезвам - законно нямам номер;
И още нещо - спират те за алкохол в София, а ти си от Варна, и ти свалят табелите - най-нормалното е да се обадиш на приятел и той да прибере а-ла до Варна , но ........ядец ........без номера не става , така че търсиш специализиран а-л за превоз и плащаш яка сума - АБСОЛЮТЕН ЛОБИЗЪМ !
ЧЕСТИТО за поредната простотия , която скоро ще променят!
А този Настимир въобще не е за там - чете промените , стига до 1600 кубически..........., но не знае какво е това - кубически метра, километра или сантиметра и казва "1600 кубика" - връх на неграмотността ...... и той прави закони - УЖАС!
1.
Панчо
08.12.2016 10:35:13
Направа да демонтират двигателя на автомобила за по сигурно.
  Добави Коментар
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои Националният институт по метеорология и хидрология прогнозира динамична обстановка и постепенен ръст на дневните температури в края на седмицата
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си Общо 20 зрелостници завършиха успешно своето средно и професионално образование, като част от тях ще продължат обучението си в престижни университети у нас и в Нидерландия Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си Общо 20 зрелостници завършиха успешно своето средно и професионално образование, като част от тях ще продължат обучението си в престижни университети у нас и в Нидерландия
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си Директорът на СУ „Любен Каравелов“ Ева Зивилдиева изпрати випуска с пожелания за дръзновение, а 16 отличници бяха отличени с почетни грамоти Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран На 30 юни, от 21:00 часа ще се играе комедията „Най-добрият мъж” от Вадим Мирошниченко Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ Събитието на Националната алея във Вашингтон предизвика критики заради политическия си заряд
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни Ще му бъде повдигнато обвинение за убийство на три лица  Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Легендарният град-хотел „Свети Стефан“ отваря врати на 1 юли, но повторното затваряне на емблематични плажове разгневи местните жители