Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Заплашили бургаската спортна легенда Петко Маринов с разстрел заради Фидел Кастро

Ключови думи:
Петдесет години от живота на легендарния бивш играч и треньор Петко Маринов са минали в залата по баскетбол.

През това време е играл срещу кого ли не, но малцина знаят за неговите подвизи на терена срещу комунистическия лидер Фидел Кастро, който почина вчера. Любопитната история разказва сам Маринов през 2011 г. пред "7 дни спорт".

Държавният глава на Куба бил отявлен фен на баскетбола. При една от своите визити у нас поръчва на БКП да му осигури възможност да премери сили срещу шампиона на България ЦСКА.

Организацията е създадена. Оформят се два сборни отбора от тогавашните звезди на червените - в единия от тях се пази място за Фидел. В ранния следобед баскетболистите се строяват по екип.

Върховният главнокомандващ на въоръжените сили на Куба пристига в залата на стадион „Българска армия” малко преди полунощ. Става така, че срещу него в защита се изправя именно Петко Маринов. Послушно и съвсем разумно той следва инструкциите да бъде по-внимателен, за да не контузи високия гост. На няколко пъти Кастро го разминава и бележи кош.

Най-неочаквано обаче кубинецът се доближава до Маринов и пита: „Ще стоиш като стойка, или ще играеш баскетбол?” Петко се амбицира и още в следващия им сблъсък Кастро е на пода.

В залата настъпва гробовна тишина, а целият Генерален щаб на армията хуква към игрището, за да се увери, че Кастро е добре. Един от генералите се насочва към “виновника” със заканата, че ще го застреля. Фидел Кастро се изправя на крака и за изненада на всички прегръща Петко Маринов и го поздравява за проявеното мъжество.

Последния пирон в ковчега на кубинския лидер същата нощ забива лично треньорът на ЦСКА Цвятко Барчовски. Без да му мигне окото, той побеждава Кастро в прословутата игра на стрелба от наказателната линия „21”.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Професор Рачев с прогноза за времето до края на месеца В петък може да завали сняг в София Правителствена информация: 400 наркозависими убити при удар срещу болница Твърдят в Кабул, Исламабад отрича
Времето се обръща, зимата се завръща Сняг в планините 25-годишна жена нападната с нож в "Меден Рудник": Извършителят задържан Пострадалата е в УМБАЛ - Бургас
Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си Девата да се довери на интуицията си Намалете лошия холестерол с тези храни Боб, леща и ябълки може да помогнат
Скалата с обръщение към украинския си двойник Иска един ден двамата да тренират заедно Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта Чудна идея за хапване, която рядко някой ще пренебрегне Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак Зодиите могат да предоставят полезни насоки
Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки Съчетание на функционалност и естетика Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика