Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как Хилари Клинтън спечели 150 000 гласа повече от Доналд Тръмп, но загуби изборите

Ключови думи:
Победената Хилари Клинтън е получила повече гласове от американските избиратели от победителя Доналд Тръмп, пише вестник „Ню Йорк таймс“

По неокончателни данни за Клинтън са гласували 59 182 000 избиратели (47,6%), а за Тръмп – 59 044 000 (47,5%). Хилари изпреварва Тръмп със 138 000 гласа.

В повечето щати на страната вече са преброени 95-100 процента от гласовете.

Доналд Тръмп ще бъде 45-ият президент на САЩ - сложната избирателна система на САЩ всъщност е борба да се осигурят 270 от общо 538 гласа в избирателната колегия. Доналд Тръмп беше предпочетен пред кандидата на Демократичната партия Хилари Клинтън с 289 на 218 електорални гласа.

Нейният състав се определя от вота на самите избиратели. Членовете й, наричани още електори, се избират мажоритарно, така че спечелилият в даден щат кандидат прибира за себе си всичките електори от щата. За победата са необходими 270 гласа на електорите. Доналд Тръмп има подкрепата на 298 електори.

За Хилари Клинтън, кандидатката на демократите, са гласували със 150 000 американци повече, отколкото за Тръмп. Това показва равносметката на т.нар. народен вот към 16.40 ч българско време – 9.40 в Ню Йорк. Когато броенето на гласовете беше в разгара си и започна да става ясно кой побеждава, Доналд Тръмп водеше и в „народния вот”, макар и с малко.

На разсъмване (около обяд по българско време) Хилари Клинтън догони републиканския си съперник по нерешаващия в САЩ признак „народен вот”, после малко го изпревари. Преднината й по тази линия е устойчива, изглежда ще се задържи и до обявяването на окончателните резултати.

Гласоподавателите не избират направо президента, а избират 538 членове на Избирателна колегия, която официално (всъщност формално) ще го избере след месец и нещо.

Обаче вотът на избраните вчера избиратели (електори) е предопределен, затова още сега със сигурност знаем, че 45-ият президент на САЩ е смятаният за новак в политиката екстравагантен и популярен милиардер Доналд Тръмп.
1
Коментара по темата
1.
Тракийски
10.11.2016 16:56:25
Гласувайте за мажоритарния вот и ще разберете :)
  Добави Коментар
Съпруга се разрови в телефона на мъжа си и животът й се преобърна на 180 градуса  Не мисля, че има някакъв начин да се справим с това, признава съсипаната жена Галена по бански в скъп хотел Певицата показа и в каква топ форма е
Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент
Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана
За нищо на света не съхранявайте този продукт в хладилник Някои продукти изискват специфични условия за съхранение, за да се запазят в най-доброто си състояние, както по отношение на вкус, така и по отношение на безопасност Тошко Йорданов: В ИТН няма разнобой, отдавна сме посочили, че сме за еврото Референдумът не е чрезвичайна ситуация, каквато се опитват да я изкарат част от партиите
Всеки клиент на тази голяма БГ банка да чете, за да не загуби много пари Потребителите получават в електронните си пощи мейл, в който се алармират клиентите на банката, че трябва да "актуализират" документа си за самоличност Тиктака бомба: Учени засякоха времето до пълното изчезване на живота на Земята Всъщност, колкото и да не ни се мисли за това, рано или късно всичко на Земята ще приключи
60 лева за килограм череши у нас, дори във Франция са по-евтини Трагична година за овошките, не само в района на Кюстендил, но и в страната Мръсна игра за книжки: Как спират новия контрол над шофьорските курсове Приложение трябва да ги следи, но е пълно с дефекти, заяви шефът на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев