Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Разтърсващата изповед на българин, който работи в чужбина: Всички мислят, че съм банкомат!

Ключови думи:
Старото "БМВ", което купих, го пазя в гаража от миналото лято за посещения в родината, защото съм на работа в Германия и пътувам само с автобус, а из града с велосипед. Купих нови калъфки за седалките, за да изглежда като нова.
Жената и децата си купиха много тениски, рокли, панталони и още някои дреболии, които са на разпродажба. Заедно с дъщеря ми ги опаковахме в найлонови торбички, а покупките деликатно опаковахме и премахнахме цените, за да не се вижда колко сме платили. Похарчихме всичките си годишни спестявания, жена ми малко даже е и в минус на картата, така че преди две седмици си дойдохме в родината, а след това и се върнахме обратно с празни джобове.
 
Така започва историята на български работник, който реши да сподели неприятностите, които повечето членове на диаспората изпитват, когато се върнат у дома.
 
„Всеки месец изпращаме пари в България, защото половината от роднините ни са безработни, а и тези, които работят или получават пенсия, както и нямат пари. Те ни гледат като магьосници в ръцете.

Понякога се опитваме да им кажем, колко трудно изкарваме парите си, но те като че са глухи, никога не чуват. Те мислят, че в чужбина печени пилета падат от небето. Не обичам да се разправям с никой, но малко съм уморен от всичко в това, че се превърнах в банкомат, от който излизат само пари”, споделя мъжът.
 
Разказва и за свой приятел, който също работи в чужбина и преди да се прибере, взима малки заеми, за да може да бъде това, което очакват от него роднини и да може да засити апетита на близки и далечни роднини.

„Обичат ни само, докато им изпращаме пари, а в противен случай за тях сме идиоти. Смеят ни се зад гърба. Не веднъж съм чувал, когато влизаме в кафене, да кажат: „Аууу, ето в чужбина като работят, вижте как са се облекли!”. Понякога стават и си отиват, а понякога остават и шумно коментират нашия акцент, когато промълвим по някоя чужда дума.

Та след поредния лош епизод от „почивката в родината” реших да не си идвам поне за известно време”, казва с мъка мъжът.

Източник: zajenata.bg
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката Данните на Евростат показват най-нисък доход в ЕС, а сравненията с държави извън съюза, включително Иран, поставят въпроса за реалната покупателна способност Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Техеран и Вашингтон продължават ядрените преговори, но „червените линии“ на Иран остават непроменени
Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Инцидентът става при влошено време, въпреки официално обявена ниска лавинна опасност Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Случаят във Вашингтон повдига отново въпроса за границите и злоупотребата с доверие в училищата
Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Федерално жури повдигна обвинения срещу 33-годишен мъж от Охайо след сигнал за директна заплаха Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България Туларемията се предава от мишки и плъхове и води до висока температура и тежки възпаления на лимфните възли
Германски експерт: Изходът от войната в Украйна ще определи съдбата на Европа Най-важното е на кръвопролитието да бъде сложен край час по-скоро  Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър Мярката е взета заради напрежението между САЩ и Иран
Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки Съкращава обществения транспорт, ограничава занятията в училищата и университетите и редуцира туризма На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12? Анализ на икономиста Адриан Николов хвърля светлина върху отчитането на официалната инфлация 
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа Къде нараснаха най-много след пандемията?  Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев Иван Кристов призова институциите да разкрият истината за зловещото тройно убийство