Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Доц. Рачев: Лятото свърши, иде времето на обличането тип „зелка“

Заради циклон, температурите ще започнат да падат и ще има значителни валежи, прогнозира доц. Георги Рачев.
Ключови думи: Георги Рачев, времето, климатолог,

Лятото свърши. Вече имаме гръмотевична дейност в Югоизточна България, каза в „Денят започва“ по БНТ климатологът доц. Георги Рачев.
„Голям циклон ще се настани над България, температурите ще започнат да падат и ще има значителни валежи. След четвъртък ще има повече слънце, но с по-ниски температури, нормални за края на септември – 20-22°“, обясни доцентът. Температурата на морската вода през септември обаче е по-висока в сравнение с измерените през последните 20 години, поясни той. На хората, които решат да отидат на море, в морето може да им е по-комфортно във водата, добави Рачев.
Той се пошегува, че идва времето на обличането тип "зелка". Сутрин ще обличаме връхни дрехи, а по обяд ще ги събличаме, защото ще е горещо и вечер отново ще се навличаме, каза още климатологът.
Анастасия Стойчева от НИМХ към БАН пък каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия, че са възможни дори слани.
„На 22 септември идва астрономическата есен, а вече ще сме забравили за летните дрехи. Още от днес в Североизточна България започва захлаждане, а температурите ще паднат под 20 градуса. Във вторник температурите ще са 15-20 градуса в цялата страна. Ще вали и ще гърми. В страната ще влезе доста студен въздух, а по високите части ще дори има слани. Още тази седмица по високите части на Рила температурите ще паднат под нулата“, заяви Стойчева.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Направи гръмко изказване за Русия От Кремъл отдавна искат мир, твърди Лукашенко Новият папа е голям фен на... Лъв Четиринадесети е привърженик на италианския Рома
Много се харесват Памела Андерсън и Лиъм Нийсън - това ли е новата звездна двойка? Преследва я маниак Мъж тормози Анистън
Продават на загуба Бившата двойка иска да се отърве от имение Спират им парите? Скандал със Семен Новиков и Кирил Милов
Притеснителна информация за Варна Наркотици отведоха трима в арестите Извънредно: Крум Зарков се оттегля като секретар на президента Причината е идеята за референдум за еврото
Задава ли се потоп в областите Бургас и Ямбол  BG-ALERT с предупреждение за опасност Див екшън в Перник Четирима младежи са задържани
Голям проблем с водата в... Село Полковник Серафимово Гръмна бомба за него Ще води "белия балет"