Невероятно постижение! Лудогорец отново попадна сред най-големите! ШЛ идва в България

Ключови думи:
Невероятно постижение! Българският шампион за втори път зарадва изстрадалия български запалянко. Лудогорец отново попадна сред най-големите! ШЛ идва и в следващите месеци ще има истински футбол в България. "Орлите" завършиха 2:2 от Виктория Пилзан в Чехия, но се бореха мъжки за големия успех. Първият мач завърши при резултат 2:0 в полза на Лудогорец и по този начин разградчани попаднаха в груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

Първото попадение реализира Дюриш в 7-ата минута, след като засече центриране от корнер. В 17-ата минута българският шампион изравни. Джонатан Кафу изведе Вирджил Мисиджан на голова позиция, който с плътен изстрел опъна мрежата. При тази ситуация домакините имаха претенции за игра с ръка на Кафу, но съдията прецени, че няма нарушение на правилата.

В 63-ата минута Виктория поведе с 2:1, след като Хейда се разписа с глава. Натанаел не се намеси добре и играчът на домакините опъна отблизо мрежата.

В 27-ата минута Вандерсон направи двойно подаване със свой съотборник и излезе на стрелкова позиция, но не успя да уцели очертанията на вратата.

В 34-ата минута Дюраш се озова на голова ситуация след безобразна грешка в защита на Паломино, който се размина с топката. Футболистът на Виктория отправи топовен изстрел, който срещна гредата. Преди това Владислав Стоянов показа невероятен рефлекс и чукна леко кълбото.

В 60-ата минута Бакош прати кълбото във вратата на "орлите", но голът не бе зачетен заради засада.

В 68-ата минута Вандарсон можеше да сложи точка на спора, но направи непростим пропуск. Техничното крило излъга вратаря и се озова на празна врата, но притичал играч на чехите изби удара му на сантиметри от голлинията.

Първият двубой в София завърши при 2:0 в полза на българския шампион.