Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Почина големият джаз музикант Васил Пармаков

Ключови думи:
На 21 май вечерта, на 55-годишна възраст, почина големият джаз пианист Васил Пармаков. Тъжната вест съобщиха първо негови колеги музиканти и приятели в социалните мрежи.

"Днес ни напусна големият джаз пианист и човек Васил Пармаков. Каква огромна загуба за музиката! Поклон пред него и неговия талант!", написа цигуларят Веско Ешкенази във фейсбук.

Васил Пармаков е един от най-добрите български джаз пианисти. Роден на 30 септември 1961 г. Занимава се с музика от дете, завършил е специалност джаз пиано в Консерваторията. През 1984 г. започва и кариерата си на изпълнител, композитор и автор на филмова музика.

През 1994 г. издава първия си солов албум Lombroso заедно с британския саксофонист Анди Скофилд. Много хора помнят и групата, която основава по-късно - "Зона Ц", с която има издадени три албума. Бил е и в бандата "Подуене блус бенд".

За известно време е музикален директор на групата в турнето на Йълдъз Ибрахимова, свирил е неведнъж с музиканти като Теодисий Спасов, Иво Папазов - Ибряма, Симеон Щерев, Милчо Левиев, Анатоли Вапиров, Христо Йоцов, Стоян Янкулов, Симеон Ерев, Ицко Финци, Роко Захариев, Веселин Веселинов – Еко и много други. Записвал е и е правил турнета с редица международни джаз музиканти като Окай Темиз, Ленарт Абърг, Майкъл Шифърл.

През 2011 г. Пармаков издава книгата "Аз и майор Блюхер" с разкази, поезия, сентенции и размисли.

Поклон пред паметта му!
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов Митко получи куп поздрави за рождения си ден, най-престижен изглежда този от "Олд Трафорд" Февруари носи пари и успех на три зодии Звездите са благосклонни към знаците Овен, Дева и Козирог
Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Петър Станич е диамант в селекцията на "орлите" България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг
Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър Бившият военен Георги Енев, известен с удара на живота си от 2012 г., е забелязан да пазарува необезпокоявано в Никозия с млада рускоговоряща жена
Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет България е на последно място по минимална работна заплата в ЕС, най-високата е 2704 евро В Люксембург минималната заплата е 4,4 пъти по-висока от тази у нас
Уникално: Джокович се завърна от "Ада" в Мелбърн, Синер е детрониран 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 за Ноле срещу Яник в полуфиналите, мачът продължи 4 часа и 12 минути Бели или кафяви яйца да ядем - има ли реална разлика за здравето Експерти обясняват защо цветът на черупката не определя хранителната стойност и вкуса