Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

КЗК глоби „Лидл” с над 1,8 млн. лв. заради заблуждаваща реклама

Коя реклама не е поне малко заблуждаваща?
Ключови думи:

Комисията за защита на конкуренцията глоби „Лидл България ЕООД енд Ко“ КД за заблуждаваща реклама. Глобата е в размер на 1 865 332 лв., което 0,35% от оборота на дружеството за предходната финансова година.

Според комисията рекламната кампания под мотото „Спечели 366 дни безплатно пазаруване в Lidl“ е с подвеждащи и непълни условия, а от страна на организатора на кампанията се демонстрира непоследователност в поведението, що се касае до обявяване на основни параметри на предложението като срок на кампанията, механизъм на участие в нея и др.


Според условията на кампанията тя се провежда на два етапа, като в двата обаче има съществени разлики по отношение механизъм на участие (със или без покупка) и видовете награди, които се дават при печалба.

Посланието „Спечели 366 дни безплатно пазаруване” е подавано през целия период на кампанията и във всички рекламни материали, но самото то може да се определи като невярно и заблуждаващо потребителите, тъй като внушението, което се прави от него, е, че възможността да бъде спечелена голямата награда е налична по време на цялата кампания. В действителност обаче наградата може да бъде спечелена само във втория етап на кампанията.

Липсата на същественото условие във всички материали по кампанията е от естеството за доведе до объркване от страна на потребителя и оттам до невъзможност да направи обоснован търговски избор, посочват от Комисията.
2
Коментара по темата
2.
КурЗаЦск@
26.04.2016 19:07:46
Лупи президент и немците го копират.Тройчо връщай анцузите.Джудже(Янев) как е във В ?
1.
LIDL
26.04.2016 18:42:08
Българина обича да го клатят,мамят и да опънат жена му.Какво пречи ЛИДЛ да се възползва от ситуацията и да направи малко парички от селски пръчки и тояги?
  Добави Коментар
Хулиган изпочупи коли във Варна и си изпати Престъплението му е разкрито, осъден е "Всеки трети български мъж е извънземен" Сочи прелюбопитна теория
Край на драма с избягали затворници Единият се предаде, другият бе заловен Куче уби 9-месечно бебе Голяма трагедия в Уелс, животното е от порода, която сега е забранена в държавата
Не правете тази шофьорска грешка, пагубна е за скоростната кутия Проста маневра е способна да нанесе сериозни щети Окончателно: Обособеният управител ще може да се разпорежда с имуществото на "Лукойл" Държавата с повече правомощия в компанията
Няма да повярвате, но това е Натали Трифонова с майка си Нейната майка Ванина Трифонова с нищо не отстъпва на своята дъщеря – и изглежда настина изумително Венета Райкова с интересен пост намекна за връщането си в БНТ Ей, ама голяма симпатяга съм от малка. Родена съм за телевизия, ще се върна, когато му дойде времето, написа Райкова
Певицата Лияна е родена с тежка бронхиална астма Кашлицата била толкова силна, че част от белия ѝ дроб се изместил – диагноза, която би пречупила мнозина О, боже! Това Зуека ли е Той си е същият – просто по-мъдър
Доброволци от Кока-Кола ХБК отбелязаха 60-годишнината на Кока-Кола в България със засаждане на дървета в Морската градина в Бургас С инициативата „Моят зелен град“ тази есен бяха засадени общо 180 дървета в София, Пловдив и Бургас И църквата вдигна цените Поскъпването на църковните свещи е тъжна стъпка, която допълнително отдалечава хората от вярата и храма, смятат миряни