Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Главният прокурор за Перата: Никой не може да се прави на полицай и да задържа мигранти

Цацаров се обяви против носенето на бурки на обществени места
Ключови думи:
„Никой не може да иззема функциите на държавата, да завързва мигранти, да се прави на полицай. Всеки, който си позволи да наруши закона, ще бъде преследвани съден. Протестите няма да променят законодателството на държавата. Има закони, които трябва да се спазват”. Това коментира при посещение в Пловдив главният прокурор Сотир Цацаров по повод последните случаи, в които граждански отряди си позволяват да завързват със свински опашки и „арестуват” бежанци, влезли на наша територия, съобщава Блиц.

Цацаров коментира още, че подобни граждански отряди се появяват тогава, когато държавата е слаба в тази си част. „Те се явяват обикновено от националистични подбуди отново в опит да се иззема функцията на държавата, така се стига до саморазправа. Пораждат се подобни прояви и при битовата престъпност, която я има навсякъде, но на някои места ескалира”.

Цацаров съобщи, че са получавани сигнали, че служители на Гранична полиция са си позволявали да взимат вещи на задържани бежанци, проверките обаче по тези сигнали не да довели до никакви доказателства. Главният прокурор заяви още, че според него не трябва да се носят бурки и други религиозни облекла на улицата. "Тези дрехи са за молитвените домове, но на улицата лицето на всеки трябва да бъде разпознаваемо. Първите бурки преди години са се слагали от жените за 120 лева на месец", каза още Цацаров.
4
Коментара по темата
4.
КУРТИ
15.04.2016 21:17:06
ВСИЧКИ КОИТО ВКАРВАТ АРАБСКИ МИРИЗЛИВИ МИГРАНТИ СА ПРЕСТЪПНИЦИ
3.
uha
15.04.2016 19:48:53
predlagam shtom nedavat sas zatamneni predni stakla da karame s burki uhahahhaha
2.
Студента
15.04.2016 16:37:32
Когато беззаконието се превърне в закон, съпротивата е задължителна.
Тоест когато граничните спят и не си вършат работата не трябва да пречат на другите да я свършат , макар и по "незаконен" начин..
1.
Kirtak
15.04.2016 16:29:41
Byrkite v tyrciq she vi eba maikata tyk e Balgariq kato ne vi ytarva aiideee patq i kam tyrkistan BYRKITE DA ZAMINAVAT DA NE POLYDQVAM IZRYDI DOLNI GRANICATA E OTVORENA ZAMINAVAITE ???
  Добави Коментар
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие Курорите дори отчитат ръст през юни спрямо същия месец на миналата година, отсече той Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“ Те нападнаха семейство преди дни в опит да го оберат Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло Продукт, представян като „масло“ „Deutsche Markenbutter“, съдържа над 95 процента немлечни мазнини
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Бързата намеса на пожарникарите спаси десетки декари готова за жътва пшеница след инцидент по време на буря Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките Няма месене, няма втасване и няма сложни техники