Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мартин Димитров зове БСП: Гордейте се, че сте в ЕС и НАТО, а не с комунистическото си минало!

Депутатът от РБ се учуди, че бившите комунисти изучават децата си на Запад, а едновременно с това хвалят тоталитаризма
Ключови думи: парламент, Мартин Димитров, Валери Жаблянов


Темата за комунизма за пореден път възпламени парламента на днешния парламентарен контрол. Повод станаха въпроси на депутати от БСП към министъра на образованието Меглена Кунева във връзка с планове за изучаване на тоталитарния режим в училищата.

Червените смятат, че въпросът е политически и учениците не бива да бъдат занимавани с това. Те използваха случая да изтъкнат как по време на режима в периода 1944 – 1989 г. България се развила много икономически, както и че образованието и здравеопазването били безплатни и много по-качествени, отколкото сега.

Меглена Кунева обаче видимо се ядоса и призова червените да признаят, че режимът е бил тоталитарен и човеконенавистен, както и че е имало лагери за изтезаване на политически противници.

Не можем да не кажем, че е имало драматично отстъпление от всякакви човешки стойности, изтъкна министърката, която е и лидер на партията „Движение България на гражданите”.

Комунистическата пропаганда от страна на БСП ядоса и депутата от Реформаторския блок Мартин Димитров, който е зам.-председател на парламентарната си група. Той се принуди да даде изявление под формата на декларация от името на групата.

Недопустимо е в 21-и век да се прави такава пропаганда! Комунизмът фалира, затова изчезна от света. Интелигенцията беше погубена, църквата и християните бяха репресирани. Вас от БСП най-малко ви разбирам – имате западни автомобили, децата ви учат в Западна Европа, а като излезете на трибуната, ви обхваща носталгия, нареждаше възмутеният Мартин Димитров.

Той заяви, че България не е благоденствала по време на тоталитарния режим, че границите са били затворени, а икономиката била фалшива реалност, поддържана със заеми.

Съсипахте държавата и до ден днешен не може да се оправи, каза депутатът от РБ в обръщението си към БСП.
Той заяви, че е нямал намерение да се изказва, но се ядосал от червената пропаганда, която манипулирала младите у нас.


Мартин Димитров добави, че от БСП се възползвали от проблемите в Европейския съюз и НАТО, за да ги обявяват за неефективни и за да изпратят България в друга орбита – около Русия. Затова и постоянно говорели с носталгия за комунизма.

Според депутата от РБ България трябва да взема пример от държави от бившия соцблок като Словения, Естония, а вече и от Румъния, които показали, че може да има силно развитие, а не от комунизма и социализма.

Мартин Димитров заключи в обръщението си към БСП: Ако не знаете, всички вие също сте членове на ЕС и НАТО! С това се гордейте, а не с вашето минало и комунистическо наследство.

От БСП обаче не се вслушаха в колегата си. Вместо това червеният депутат Валери Жаблянов стана и продължи да хвали тоталитарния режим.
4
Коментара по темата
4.
baihui
15.04.2016 21:59:26
Ако всички депутати, министри,съдии, прокурори и т.н. задължително обяват религиозната си принадлежност ще разберете накъде заминава Майка България !
3.
52
15.04.2016 21:45:04
мартинчо голям малоумник си сега не ни ли управляват комунисти разбира се че ни управлявят давам аргументи цецка цачева партиен секретар в плевен цветан цветанов дългогодишен служител на държавна сигурност бойко борисов бивш служител на държавна сигурност и охрана на дядо тошо и мадридският терикат плевнелиев щатен комсомолски секретар лиляна павлова партизанска внучка дядо и е убивал хората по концлагерите кунева - другарката пръмова снаха на най влиятелен комунистически лидер по онова време така че мартинчо нямаш право да говориш за честност почтеност и морал
2.
baihui
15.04.2016 20:29:55
Нагла евангелистка муцуна !
1.
КУРТИ
15.04.2016 15:36:43
ГОРДЕЙТЕ СЕ СМЕНИХТЕ КГБ С МОСАД ТО КУМУНИЗМА И КАПИТАЛИЗМА СА ПРОИЗВОДНИ НА.....ЦИОНИЗМА
  Добави Коментар
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой Екранната Ъшъл се депресирала и алкохолизирала през 2025-а, когото огромен зъл пес убил на улицата паленцето й Пучи Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента Очаква се тя да бъде разгледана и гласувана от народните представители в пленарна зала през тази седмица
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете Момченцето се е задавило с плод у дома, като спешните медици не са успели да го спасят въпреки бързата реакция Ограничават още един участък на АМ "Тракия" На 23 и 24 юни през нощта за подмяна на тол камери временно ще се променя организацията на движение по 6 участъка от АМ „Тракия“ в областите Пазарджик и Пловдив
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма В рамките на събитието учениците се включиха в дискусия, посветена на бъдещето на градската среда, обществените пространства и устойчивия туризъм Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена Четириногото избягало от ветеринарна клиника, вървяло е близо 9 км, а накрая се скрило в склад на магазин
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра Твърди се, че риалити звездата е сближил отношенията си с млада моделка, а русокосата красавица научила за предателството от трети лица Пиян моторист катастрофира край Пловдив Водачът е настанен в болница с наранявания, след като се блъсна в мантинела с близо 3 промила алкохол
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест Маршът обедини ЛГБТ+ хора, военни, ветерани и активисти за човешки права Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи Дипломатът и политик си отиде на 82 години
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници Зрелостниците от трите местни училища получиха своите дипломи за средно образование в препълнения салон на читалището Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство