Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ДАНС нахлу във фонд "Земеделие"

Ключови думи:
Проверка в Държавен фонд "Земеделие" са започнали в ранния следобед агенти на ДАНС и спецпрокуратурата, съобщава в. "24 часа". Акцията е по сигналите срещу уволнения служител Янаки Червеняков, началник сектор в договорната дирекция на фонд "Земеделие".

Червеняков бе уволнен за последно преди ден, след като сайт публикува информация, че Червеняков се вози на скъпа лимузина, която се водела на името на баща му. Обяснението от фонда бе, че Червеняков е уволнен, защото не е декларирал имуществото си като държавен служител.

Името на Черевняков бе замесено и покрай проект финансиран от Програмата за развитие на селските райони на неговата тъща, както и строителството на стадион в Земен, където фонд "Земеделие" финансира с 3,4 млн. лв.

Шефът на фонда Румен Порожанов оказвал пълно съдействие. Според Порожанов агентите на ДАНС са получи всички искани документи и са разговаряли със служители на фонда.

Сигналът срещу него бил, че като шеф на фонда е одобрил обществени поръчки за около 11 млн. лв. на "Трейс холдинг", в която имал акции от 2013 г. купени на борсата. Според сигнала той не е имал право да разпорежда средства от фондовете към свързани с него фирми.

"Като шеф на фонда нямам никакви отношения със строителя - нито при договарянето, нито при разплащането с "Трейс". Отношенията на фонда са с общините, които сами избират строители. Така че, конфликт на интереси нямам. Ще пусна запитване в Централния депозитар кога точно съм придобил и съм се освободил от акциите, макар че и още да ги притежавах, няма кофликт на интереси.

Прокурорите проверяват и поръчка от края на март, с която ДФЗ търси да наеме независими оценители. Тук нарушението било, че конкурсът се организира с публични покани, а не с отворена процедура. Според Порожанов тези поръчки са отменени.
2
Коментара по темата
2.
нина к.
07.04.2016 00:19:32
Добре, че има и сайтове като Биволъ!
1.
joto
07.04.2016 00:02:03
Този тигър Порожанов винаги се измъква и все е в управлението без значение партията която е на власт, с една аграрна икономика беше шеф и в булгартабак и зам.министър и главен ппреговарящ в бургас александрополис. Вижте жена му и фирмите и докато беше той в Булгартабак.
  Добави Коментар
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" Нов акцент в програмата са заниманията по шиене
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора Нефтохимик привлече офанзивен халф Халфът вече направи неофициален дебют и дори отбеляза гол в контролата срещу „Загорец“, завършила 1:1
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година НСИ отчита 109,8 хил. жилищни сгради, а двустайните остават най-разпространеният тип дом в региона Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Анализатори виждат американското рамо зад растящата увереност на Рабат, но доказателства за организиране на мигрантския щурм няма
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Според собствената му аргументация няма вътрешно правило или общинска наредба, която изрично да забранява суингърско парти в кметството Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина