Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Шофьорската книжка върви по 3 500 лева и парите отивали в пещерата на „Али Баба“

Един куп неграмотни, който не могат дори да се подпишат, имат документи за правоспособни водачи на МПС, каза Красимир Лалов
Ключови думи: шофьорски книжки, подкуп, Красимир Лалов, Тихомир Безлов, тайник, Али Баба,

Шофьорската книжка върви по 3 500 лева и един куп неграмотни, които не могат дори да се подпишат, имат документи за правоспособни водачи на МПС. Регионални директори на ДАИ пък вземат постовете си на лизинг и намерените в тайник 402 000 лева, които някои нарекоха пещерата на Али Баба, може да имат нещо общо с това. Присъствал съм на пазарене за регионален директор към Хасково, където нещата отиваха до 50 хиляди евро. Това каза в „Здравей, България“ Красимир Лалов от Националното движение на превозвачите. Там лизингът няма срок, затова всичко се живее на бързи обороти, подчерта той.
„От доста време дирекциите на ДАИ по места, както и националната изпълнителна агенция в София, работят повече с партийните структури в отделните общини. Ние искаме да има един изпълнителен шеф, който да е независим от смяната на правителствата", заяви Лалов.
„Преди две години се появи един регионален директор на ДАИ от Велико Търново, който каза, че си взел агенцията на лизинг, но никой не го пита за колко и от кой. Тези пари, които бяха намерени в Долни дъбник в тайник в къщата на тъста на арестувания Цветелин Цветанов, може да имат нещо общо с този лизинг. Явно всички длъжности се вземат на лизинг“, коментира експертът от Националното движение на превозвачите.
През изминалите дни ДАНС и ГДБОП провериха 12 града в цялата страна, където има подозрения за организирана престъпна група на служители в автомобилната администрация. Дейността им е била събиране на подкупи, т.е. така наречената "такса спокойствие", с плащането на която превозите на определени фирми не се проверяват. Манипулирали се изпити; фалшифицирани на разрешения за опасни товари, искани са подкупи за назначаването на служители в ДАИ, плащано е и на ръка при проверки.
Водещата Ани Цолова пък сподели, че с Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията си е говорила за пещерата на Али Баба. Той й казал, че е важно кои са 40-те разбойници. А на въпроса й дали не са повече от 40, той отговорил с „да“.
Той изтъкна, че в Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация" има няколко големи източника на пари, като допълни, че става дума за "огромни суми".
3
Коментара по темата
3.
МИЛУШЕВ
01.04.2016 15:20:38
Почваме по устав вече няма такса спокойствие
2.
мръсници
01.04.2016 15:18:59
УБИЙЦИ НА ХОРА ТОВА Са ТЪРГОВЦИТЕ НА КНИЖКИ
1.
потърпевш
01.04.2016 13:45:03
НИКОЛАЙ МИЛУШЕВ Началника на ДАИ БУРГАС е ръководителя на престъпната група за изнудване и рекет на водачи и превозвачи Манипулиране на изпити за кандидат водачи и АДР и плати за да е началник на ХАСКОВО но много бързо ги хванаха и го пратиха в БУРГАС .Къде е правосъдието защо спи ?
  Добави Коментар
Незрящият Виктор Асенов пробяга 80 км на Асеновградски баири въпреки дъжда  Несломимият и водачите му започнаха състезанието още в 7.00 сутринта в събота Скандал с Макрон Някои твърдят, че се е дрогирал във влака за Киев! От Франция категорично отрекоха
Взима важно решение Васил има 2 рози, дамите пък са двойно повече Много е болна Кели от "Женени с деца" почти не излиза от къщи
Буря в "Ергенът" Мартин и Даниела с първи скандал, след като заживяха в едно имение Получи огромно признание Надал с разгромна победа в престижна класация
Прави съдбоносен избор Виктор решава за Любомира и Клаудия в утрешния епизод на реалитито Информационният здравен център Ashkan Life чества 10 години и посреща в нов офис Широкият спектър медицински услуги – от диагностика до крайния стадий на лечението и индивидуалният подход са най-важният белег за успеха
Пожар в къщата на Стармър Гъмжи от полиция около дома Проблем с тока и метрото в Лондон Преустановено е било движението по две линии на метрото
Тръмп е готов да отиде в Истанбул, чака се решение на Путин Може да има среща между 4 президенти Шокиращ инцидент в Германия, замесени са деца 14-годишно момче е прободено много тежко от 17-годишен, друг тийнейджър също е ранен