Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Двама мъже загинаха при пожар в Богутево, евакуираха няколко семейства от жилищна сграда в Пловдив

Огънят бе овладян след бързата намеса на пет пожарни екипа. Заради работата по гасенето на пожара обаче, са наводнени част от апартаментите в блока.
Ключови думи: пожар, огън, Пловдив, София, Богутево, загинали,

Пожари изкараха на студа обитателите на две жилищни сгради в София и Пловдив снощи. Причините за инцидента все още се изясняват. За щастие няма пострадали. Пет семейства бяха евакуирани, след като се запали покривът на жилищна сграда в квартал „Захарна фабрика“ в Пловдив, съобщава БНТ.
Огънят бе овладян след бързата намеса на пет пожарни екипа. Заради работата по гасенето на пожара обаче, са наводнени част от апартаментите в блока. Обитателите на сградата прекараха нощта при роднини, а токът в цял квартал бе спрян. Предполага се, че огънят е тръгнал от покрива.
В София снощи се запали стара, но обитавана сграда на улица „Тимок“. Причината за пожара е припламване на искра в комина. Обитателите са се отоплявали на дърва и въглища. Екип на пожарната и в момента продължава да гаси огъня. Според един от собствениците на сградата, подобни проблеми досега не е имало. Предполага се, че искрата е тръгнала от камина на 3-я етаж. Обитателите на апартамента не са били в него при възникването на пожара.
Двама души са загинали при пожар в чепеларското село Богутево вчера. Покривът на къщата, в която са се намирали хората, е изгорял и е паднал върху тях. Тепърва ще се изясняват причините за пожара, казаха от пожарната в Смолян.
Единият издъхнал, докато се опитвал да спаси другия от пламъците на горящата му къща, съобщава Нова телевизия.
Трети мъж е в болницата в Смолян с изгаряния.
Изгорялата 100-годишна къща пламнала вчера малко преди 20.00 часа. В нея живеел сам 70-годишен мъж, който бил сляп и неподвижен. На помощ пръв му се притекъл неговият личен асистент.
Повече от 2 часа пожарникарите гасили огъня.  Причините за пожара се разследват. Най-вероятно огъня е тръгнал от непочистен комин.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
DeepSeek вече е най-скъпият старпът в Китай в областта на AI Всички инвеститори, с изключение на Националния инвестиционен фонд, не са инвестирали директно в DeepSeek Шок за зрителите: Игри на волята с нова водеща, Ралица Паскалева е аут Ивет Лалова ще се присъедини към водещия Павел Николов
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха Челният сблъсък е бил между Опел и товарен автомобил Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни Неочаквана идея може да промени плановете и да даде мощен тласък към ново начало
Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Специфичният шум от леките превозни средства затруднява работата на системите за противовъздушна отбрана в Крим 28 студенти завършиха новото издание на Vivacom Техническа академия, половината от тях вече са стажанти в компанията От създаването на Vivacom Техническа академия до момента през програмата са преминали над 350 участници
Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Проучване на социологическата агенция отчита сериозно влошаване на жизнения стандарт и затруднения при покриването на транспортните и жилищните разходи Официално: Замразиха депутатските заплати на малко над 4200 евро Народните представители гласуваха със 193 гласа "За", без "против" и "въздържали се"
Потресаващо убийство: 50-годишен мъж умира след удар с крак в лицето заради неплатена сметка Близки на единия задържан заявяват, че съдържателят на заведението го е извикал с цел - полицията да се фокусира върху него Домакински трик с оцет прави захабени кърпи отново меки Тайната на перфектното пране
Прогноза за времето и народни вярвания за 17 юни Ден с особена енергия Умишлен палеж вдигна полицията и пожарната в Средец на крак Извършителят е 49-годишен мъж