Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Босът на РЗИ Георги Паздеров анулира търга с евтини коли, пак ще троши държавни пари за екстри и лукс

В РЗИ - Бургас колите не се използват само за работа, но и за лични нужди, така че глезотиите са необходими
Ключови думи: рзи бургас, георги паздеров, обществена поръчка, автомобили



В евтин водевил се превърна търгът за двата нови служебни автомобила, които РЗИ – Бургас вече месеци наред се напъва да купи на оперативен лизинг. При първия опит на официалния й сайт бе публикувана публичната покана, от която ставаше ясно, че за 48 месеца инспекцията планира да плати  48 000 лева за наем на автомобилите, без ДДС. С данъка сумата набъбваше на 57 600 лева.
Истинско недоумение обаче предизвикаха изискванията за служебните коли, предназначени все пак за работа, а не за релаксиращи воаяжи или возене на младоженци. Автомобилите трябваше да имат автоматична старт-стоп система, автоматично активиране на аварийните светлини при екстремно спиране, би-халогенни фарове с алуминиеви гнезда и електическо регулиране по височина, бордови компютър и асистент за икономично шофиране, индикатор за превключване на предавките за икономично шофиране, предни ел. стъкла, като шофьорското отваряне е с еднократно натискане, централно заключване с дистанционно управление и сгъваем ключ, ел. регулируеми странични огледала, двузонова автоматична климатична инсталация и т.н.

Часове, след като Флагман.бг огласи как босът на РЗИ д-р Георги Паздеров се опитва да троши хиляди левове държавни пари за ненужни екстри, обявата беше свалена от сайта на инспекцията, скоростно преправена и качена отново, но вече доста по-обрана откъм лукс и глезотии.

След редактирането на първия вариант, в търга са участвали регионалните представителства на Тойота, Пежо, Форд и Дачия. По неофициална информация най-ниска е била цената, предложена от „Спекта ауто“ на Тойота – с около 7-8 хиляди лева под предвидения в обществената поръчка бюджет. Това са хиляди левове държавни средства, които щяха да бъдат спестени. РЗИ-Бургас обаче анулира търга и не излъчи победител. Причината -  нито един от кандидатите не представил изрядна документация.

Това даде повод на д-р Паздеров да обяви повторен търг, а крайният срок за подаване на оферти изтече вчера 3 ноември в 17 часа. Смешното или може би тъжното в случая е това, че в новото техническо предложение  отново са се промъкнали доста екстри – LED фарове за мъгла, автоматична старт-стоп система, двузонова автоматична климатична инсталация, предни ел.стъкла, а боята задължително трябва да е металик.

От „Спекта ауто“ казаха за Флагман.бг, че този път няма да участват. „Първия път изхабихме цял месец, за да подготвим нужната документация. Дадохме най-добра оферта, но ни игнорираха, защото на един от документите липсвал печат. Какво пречеше просто да коригираме този пропуск? Според нас изискванията могат да бъдат съвсем опростени – автомобилите да имат Евро 6, което включва всички основни неща, включително и най-важното – безопасност, брой на местата и цена. Всичко останало са капризи, за да се харчат държавните пари или да се угоди на определен кандидат, който трябва да спечели. Ако е второто, не виждаме причина да си губим ценното време и да служим за параван“, казаха от фирмата.

На пръв поглед 7 или 8 хиляди лева не са много, но в България всеки ден се обявяват десетки обществени поръчки. Ако навсякъде държавните пари се харчат така щедро, в национален план ще се загубят милиони, допълват те.
9
Коментара по темата
9.
Здравко
05.11.2015 09:29:28
не ти трябва кола, яхай старата кранта касапова. изпробвана работа, не друса, смазана, а може да "паркираш и в "задния двор"
8.
п.кура
05.11.2015 08:25:00
МОСКОВ МНОГО СЕРИОЗНО Е РЕШИЛ ДА ПОДМЕНЯ АВТОПАРКА СИ КАКВО Е ТОВА БЕЗОБРАЗИЕ ,КОЛИ ПОД НАЕМ????
7.
Адмирал
05.11.2015 08:06:37
Това е местен феодал, с момата си бъркат в гащите а лукчо им свети.
6.
пациент
05.11.2015 01:05:43
Горко ни! Г-н Москов и Вие ли бяхте купен и си затваряте очите пред тези безобразия! Това ли е Реформата Ви - да харчите парите на данъкоплатците вместо за здраве , да ги давате с лека ръка на един самовлюбен глупак и некадърник впил се в държавната власт тъй като е само на хартия лекар! Жалко, че Ви гласувахме доверие ! Срамота ! Може би вече сте получили процент от тези 57 000 лв, а и не случайно сте избрали Паздеров - известен с алчността си и готовността да плаща където трябва!
5.
Ралчева
04.11.2015 21:39:58
Жоро в каква лимозина ще ме возиш?
4.
д-р Паздеров
04.11.2015 18:13:30
Мерцедес ми се кара пък.
3.
doctor
04.11.2015 17:46:17
Тази Касабова е много проста и корумпирана!
2.
До 1 (Паздеров)
04.11.2015 16:40:13
А бе, Паздеров, остави Касабова и Василев, ами кажи каква далавера ще имаш ти от цялата работа
1.
Бинкос
04.11.2015 16:25:13
Николай Николов от Спекта ауто освен че си плаща като поп на Василев и Касабова да му пускат кухите рекламни статии и да спират коментарите под тях, ами ги кара и да пишат по негова поръчка когато нещо не му отърва. Статията би била чудесна ако вътре не фигурираше името на една конкретна фирма...
  Добави Коментар
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето
Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път