Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Комисия одобри искането за снемане имунитетите на Сидеров и Чуколов за скандала с клекшопа (допълнена)

Предстои да се разгледа второ искане за разследване на двамата атакисти. Снимка: Авторът
Ключови думи: Волен Сидеров, Атака, Чуколов

Временната парламентарна комисия, която днес бе сформирана, одобри единодушно искането на главния прокурор да бъдат снети имунитетите на лидерите на „Атака” Волен Сидеров и Десислав Чуколов. Окончателното решение трябва да вземе Народното събрание в следващите дни.

Това стана ясно от изявление на председателя на комисията Димитър Главчев (ГЕРБ). Докладът от днешното заседание ще постъпи в деловодството на Народното събрание още утре, заяви Главчев. След това пленарна зала ще може да гласува окончателно снемането на имунитетите, ако това бъде вкарано в програмата на парламента тази или другата седмица.

В случая става въпрос за първото искане на главния прокурор Сотир Цацаров, внесено на 12 октомври, заради първите хулигански прояви на Сидеров и Чуколов пред клекшопа.

На 26 октомври Цацаров внесе второ искане за снемане на имунитетите на двамата атакисти, което включва и молба за разрешение да бъдат задържани. Това беше заради нахлуване на Сидеров и Чуколов в НАТФИЗ и нови техни хулигански прояви.

В момента тече 14-дневен срок, в който парламентът няма право да се произнася по този казус.
Това според Димитър Главчев обаче не пречи случаят да бъде разгледан и гласуван от временната комисия. След като 14-дневният срок изтече, парламентът ще вземе окончателното решение и по второто искане за снемане на имунитетите и за арест на Сидеров и Чуколов.

Днешното заседание на комисията беше предшествано и протече при непрекъснати скандали.
От „Атака” бяха довели около десетина мъжаги, които вероятно трябваше да окажат подкрепа на Сидеров и Чуколов. В крайна сметка обаче комисията реши заседанието да бъде закрито, включително и за медиите, с аргумента, че може да бъде издадена следствена тайна и да се злоупотреби с имена, които са споменати в документите по разследването.


От „Атака” вдигнаха бунт и скочиха на квесторите да ги пуснат в залата. Допълнително напрежение нагнети отсъствието на председателя на комисията Димитър Главчев, който закъсня повече от половин час за началото.

Волен Сидеров съответно се оплака от репресия и от това, че комисията се превърнала в трибунал, понеже не искали да го изслушат.
Димитър Главчев отговори, че това не е вярно, а че Сидеров и Чуколов демонстративно са напуснали, макар че думата им е била дадена.

Представителите на „Атака” в комисията Явор Нотев и Илиан Тодоров също напуснаха заседанието, а при гласуването депутатите от останалите формации са били единодушно „за” даване на разрешение на прокуратурата да разследва Сидеров и Чуколов за хулиганските им прояви пред клекшопа на ул. „Раковски” в центъра на София.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шерцингер гледа българско предаване Направи й впечатление пантомима Гери от Игри на волята потъна в скръб (СНИМКА) Инфлуенсърката загуби майка си
Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Гаджета ли са? В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години Служители на парковата охрана открили мъжа, който проявил агресия, когато му били поискани  лични документи за да му бъде написан акт за нарушението
Не купувам безобразно скъпата Нутела, а си я приготвям сама у дома от обикновени банани: Здравословна и вкусна! За разлика от класическата Нутела, тя не съдържа палмово масло или рафинирана захар Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности Какаото е много полезно, сочат експерти
Тайна съставка прави перфектни тези палачинки Рецепта без дупки за солен и сладък пълнеж! Масова стрелба до България Има жертви в Гърция
Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им Kонкретните параметри все още се обсъждат със синдикатите и директорите, посочи министърът Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов Подчерта, че Симеон е бижу в спорта
Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле Идеална за студените есенни дни Наводнение във Варна Получиха се водопади