Поморие отпадна от Левски в драматичен мач на стадион „Лазур“

Поморийци показаха отлична игра, ако продължават така догодина със сигурност ще играят с Левски, но в "А" група
Ключови думи:
Поморие загуби с 2:4 от Левски в 1/8 финал от турнира за купата на България.

Отборът на Малин Орачев показа много добър футбол, но отпадна след изпълнение на дузпи пред около 4000 зрители на стадион „Лазур“. Поморийското Челски, както е известен отборът-водач в „Б“ група, бе на крачка от сензацията, но пропуски от бялата точка на Славчо Шоколаров и Георги Петков ги лишиха от класиране на ¼ финал.

Символичните домакини започнаха срещата със самочувствие. Още в 3-ата минута Славчо Шоколаров пробва мерника си, но топката бе блокирана от защитник на Левски. В 17-ата минута Стефан Стаматов се озова сам срещу Боян Йоргачевич, ударът му бе спасен от сръбския голкипър на столичани.

Кметът на Поморие Иван Алексиев(вторият ред вляво) е в основата на възраждането на футбола в града. Тази вечер той изгледа двубоя в компанията на директора на ОД на МВР в Бургас старши комисар Калоян Калоянов

Гостите се опитаха да изравнят играта и в 30-ата минута Атанас Курдов стреля от 30-ина метра, стражът на поморийци Янко Георгиев обаче бе на мястото си.

Футболистите на Левски, които играха в бяло в този мач, излязоха преобразени в началото на втората част и диктуваха темпото в мача.

Шефовете на Левски Георги Иванов-Гонзо(вляво) Иво Тонев(до него) се позиционираха на най-ключовите места във ВИП ложата на "Лазур". Те останаха безмълвни от слабата игра на отбора им

В 49-ата минута след страхотна атака с по едно докосване Денис Махмудов бе изведен в удобна позиция, но топката мина покрай вратата. Само две минути по-късно Владимир Гаджев се озова непокрит на границата на наказателното поле и мощният му снаряд по чудо не опъна мрежата на Янко Георгиев. В 61-ата минута домакините пропиляха уникална възможност да излязат напред в резултата, след като Стефан Стаматов не успя да засече отлично центриране отдясно. В 72-ата минута Живко Миланов центрира Миланов Курдов успя да засече с глава, но топката отива над вратата. В 80-ата минута Гаджев центрира за Курдов, но нападателят не успя да е засече. Три минути по-късно Махмудов получи извеждащ пас от Минев, върна към Гаджев, чийто удар бе избит в корнер.

В 96-ата минута Атанас Курдов направи нов непростим пропуск. Той бе непокрит в наказателното поле на Поморие, но не успя да овладее топката и да я довкара във вратата на домакините. 11 минути преди края на продълженията Яни Пехливанов от Поморие бе изгонен за втори жълт картон. В 116-ата минута след ново спорно решение на главния съдия Стефан Апостолов бе изгонен втори футболист на Поморие – Даниел Стоянов. До 120-ата минута домакините удържаха нулевото реми.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, където Левски спечели с 4:2. Славчо Шоколаров и Георги Петков пропуснаха за домакините от Поморие, а за гостите от София се издъни Атанас Курдов.

Поморие: Янко Георгиев, Антон Иванов, Георги Петков, Кирил Георгиев, Любомир Божинов(66 Д.Стоянов), Милен Танев(80 Живко Илиев), Михаел Орачев(112 Димитър Попов), Славчо Шоколаров, Стефан Стаматов, Христо Лемперов, Яни Пехливанов.

Левски: Боян Йоргачевич, Мики Орачев(64 Веселин Минев), Аймен Белаид, Максимилиан Карнер, Живко Миланов, Джереми Де Ноойер(46 Денис Махмудов), Мигел Бедоя(31 Георги Костадинов), Радослав Цонев, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Атанас Курдов.