Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

"Копърки" дерат кожи по морето - взимат 50 евро за 200 метра

Колкото и да са пияни, западните момчета разбират, че им взимат много пари, каза Калин Драганов
Ключови думи:

Цените на нелегалните таксита в България са един от основните проблеми, с които се сблъскват чуждестранните туристи у нас. Това заяви Калин Драганов от Асоциацията на туроператорите пред телевизия Bulgaria On Air. "Един проблем, който бих искал да спомена, това са такситата, специално в Слънчев бряг. Проблем, който толкова години вече не може да бъде решен – да се установи цена, която туристите да плащат за тази услуга", посочи експертът. За него не е нормално за 200 метра таксиметровите шофьори, собствениците на таксита да искат 50 евро.
"Западните младежи, колкото и да са пияни, все пак разбират, че им искат прекалено голяма сума. И трябва да ви кажа, че поне нашият опит е, че основните проблеми, основните оплаквания, може би 80% от оплакванията на туристите в Слънчев бряг са от такситата", каза Драганов. Той коментира и темата за алкохолния туризъм, като поясни, че терминът се използва само у нас. По думите му младежите, които идват в България, са едни от най-платежоспособните.

"Слънчев бряг беше построен за такъв вид туризъм", обясни Драганов и допълни, че в Гърция и Испания също има такива курорти и те в момента "скърцат със зъби, че им отнехме голяма част от този контингент".

Според него един от основните аргументи туристите да идват в България е сигурността. Дори атентата на летището в Бургас не намали имиджа на България като една спокойна, сигурна страна.
7
Коментара по темата
7.
Клиент
17.07.2015 19:41:50
Ако си много умен такси ли ще караш?Таксита карат повече пенсионери,младите хора се образоват и се развиват!Наистина управляващите трябва да се замислят какви хора карат таксита,да имат изисквания,а не таксиджиите да миришат на пот и да карат с анцузите купени от битка които не сапрани с месеци като се качиш и да повръщаш в таксито!Има и чисти шофьори и колите им не говоря за всички,но повечето са мърлячи които нито се къпят нито колите им са чисти,а гледат само да те измамят!Но и тяхното време ще свърши,като има фирми с добри и чисти коли и шофьори ще предпочитаме тях отколкото разни измамници!Имах следния случай :хванах такси от Билла Бугас до центъра и шофьора не си включи касовия апарат,само му гледах сеира.Спря пред дома ми и го питам колко струва той веднага 3 лева,казвам къде го пише,и питам защо не включи апарата той се попари,вдигнал скандал,а той госпожо моля ви ако искате не ми плащайте!Казах му тъпанар аз щях да оставя 5лева но затова,че се правиш на голям отворко сега няма дати платя,но въпреки всичко му хвърлих 5 лева да разбере,че с лъжа и измама не се стига до никъде!Казах си на ум свещи да си купи с тия измамнически пари долен измамник!!!!
6.
До коментар 5
17.07.2015 19:22:38
Дереш на баба си дъртия гъз простакел тъп,ще си умреш цял живот без пари и много ще гледаш успелите хора които с честен труд са постигнали всичко!Ей затова от година на година туристите бягат от България заради такива като теб!Мислиш,че като излъжеш клиента и днес вземеш някой лев повече си голяма работа,но има един горе който вижда всичко и един ден ще ревеш и ще се късаш,защото той го връща на най милото!!!!!Запомни това което ти пиша!!!!!!!!
5.
ucc
17.07.2015 13:00:27
Firmi drug put, tuka povecheto sme mestni, drugite kato tebe gi derem renta 10kinta na chas, a snoshti ot lazur do kuban 80 kinta
4.
Taxi
17.07.2015 05:26:16
Тъпи селски бекове,бай ганьовщината е вкоренена в тях и няма как да я премахнат!
Да се даде разрешение на една или две фирми да карат само в Сл.бряг и ако се намесят някакви такива изнудвачи да им пръснат тъпите и алчни глави от бой и ще се научат!Олигофрени!Затова няма да бъдем като другите,защото винаги гледаме да измамим и откраднем!Да ви кажа само,че такива пари с измама Бог си ги прибира рано или късно и то тройно!
3.
СТАРОТО
17.07.2015 00:23:25
О, аз лесно се оправям с такива подли рендета. Никога не се качвам преди уговорена цена, защото все има някой, който ще те закара за по-малко пари. Нека правят повече пари от чужденците, но нека не ги грабят... За нашенци не знам дали може да им се откъсне от бакшиша да свалят цените. Паляри !
2.
Zlatko Chernia
17.07.2015 00:19:43
Ползвайте Стил Такси най добрата фирма на Стилян
1.
История
16.07.2015 23:34:08
Ей такива дето развалят реномето на България пред чужбина!!!! Да еба тъпаците!!!! Ще ги убия ве!!!!
Къде е кмета!!!!! знаете ли колко трудно и дълго се гради доверие и национална репутация!!!!!
  Добави Коментар
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала Мариана Попова взе страната на Тони Димитрова 26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг? Две папки поставят на карта бъдещето на света. Комета и съкрушително земетресение предхождат съдбоносния избор
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки Отпадането на нотариалната заверка при сделки с МПС и нов режим за тротинетките предизвикаха остри реакции Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“ Магистратите установиха съществени нарушения при учредяването на формацията, свързани с членските декларации
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни Пилешките гърди без кости са едни от най-консумираните продукти в американските домакинства – и с основание Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената Познаването на рождените дати, които са под особено планетарно влияние, помага да разберете по-добре тази закрила и да изразите благодарност към небесните сили
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Поради аварията десетки хора останаха да висят във въздуха, на метри от земята За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода Мека, ароматна и перфектна за всяка трапеза
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г. Малките лъвчета с капитан Георги Йорданов се класираха в сблъсък за място на финала Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато С тези съвети листата няма да се виждат от цвят!
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата Приготвя се без печене и е идеален десерт за празник, гости или просто сладко изкушение у дома Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник 57-годишният мъж е бивш кандидат за кмет