Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Главният архитект на Царево погазил грубо законите и конституцията с разрешителните за строеж на къмпинг "Юг"

Проверка установила наличието на сиви стабилизирани дюни в района
Ключови думи: царево, главен архитект, дюни, къмпинг юг, разрешително, строеж, прокуратура, проверка, защитена зона
След извършване на проверка по реда на надзора за законност относно застояването на къмпинг „Юг“ - Община Царево, Окръжна прокуратура – Бургас протестира пред Началника на РДНСК - .Бургас и спря изпълнението на инвестиционни проекти и издадените от главния архитект на Община Царево 4 разрешения за строеж, съобщиха от пресцентъра на институцията.

Главният архитект на Община Царево е издал разрешение за строеж на „Вилно селище“, по което е предвидено изграждането на 16 бр. вилни сгради. На място е установено започнато строителство, като са изпълнени стоманобетонови основи и армирана бетонова настилка на две от сградите.

По инвестиционно предложение „Изграждане на хотелски комплекс „Лазурно море“ в района на къмпинг „Юг“ главният архитект на Община Царево е издал и разрешение за строеж на „Сезонен хотел“, за строеж на ресторант и за преустройство и пристройка на обслужващи сгради в заведение за обществено хранене, тип Бистро. Тези обекти са реализирани и за тях са издадени съответните удостоверения за въвеждане в експлоатация.

В екологичното ни законодателство са настъпили промени, съобразени с европейски директиви и създаването на екологична мрежа „Натура 2000“. Изискване на националното и наднационалното законодателство е инвестиционните предложения да се подлагат на проверки, за да се оцени въздействието им върху защитените зони.

В хода на извършената проверка е установено наличие на сиви стабилизирани дюни в района на къмпинг „Юг“. Разрешенията за строеж са издадени, без да е проведена процедура по оценка за съвместимост по Закона за биологичното разнообразие /3ВР/. Разрешено е строителство и е извършено такова, без да е проведена изискващата се процедура. Това предполага наличието на опасност от унищожаване и увреждане на най-близко разположената защитена зона - част от европейска мрежа "НАТУРА 2000".

Извършването на оценка на съответствието се налага, от една страна, в изпълнение на екологичното законодателство на Република България, а от друга, и поради това, че бреговата ивица на къмпинг „Юг“, в който са разположени имотите, е граница на акваториалната част на защитената зона „Ропотамо“.

Последствията от засиленото антропогенно присъствие са предпоставка за преки и косвени негативни въздействия особено върху морските природни местообитания и видове, предмет на опазване в зоната, в резултат на неустановено въздействие върху водите като ключов елемент на зоната. Установената в „Къмпинг Юг“ активна плажна ивица, на която се намират подвижни дюни и неподвижни крайбрежни дюни с тревна растителност /сиви дюни/, обуславя незаконосъобразността /нищожността/ на разрешенията за строеж.

Горепосочените разрешения за строеж са издадени при груби нарушения и неспазване на разпоредбите на конституцията, Закона за устройство на територията, Закона за опазване на околната среда и Закона за биологичното разнообразие, поради което прокуратурата ги е протестирала и спряла изпълнението им до разглеждането на протестите.
5
Коментара по темата
5.
ЯБА ДУУУУУУУУ
04.06.2015 12:57:16
иМА ДОГОВОРКА скат ЛАКЕИТЕ НА герб В цАРЕВО ЩЕ ПОДКРЕПЯТ лАПЧЕВ ЗА КМЕТ!!!!!!!!!
аКО СА ПРОСТИ ХОРАТА НЕКА ГЛАСУВАТ ЗА СЪЩИЯ КМЕТ !!!???!!!
4.
случаен
03.06.2015 16:23:14
а къде е сега Монна Лиза,Лапчев е чист като сълза той даже не знае за какво става дума. По големи нагледци от герберастите няма.
3.
koi li
03.06.2015 15:21:09
arhitek stanislav nikolov
2.
Мдааа
03.06.2015 14:32:13
Сега за да спасят герб кмета самите герб трябва да намерят виновник, това е като в детската градина ти си виновен и край всичко приключва с кавга, нивото на управниците ни е сериозно, но да питаме ние, къде е бил кмета, не трябва ли той да знае какво подписва и какво ще се твори?
1.
#кой#кой#кой#
03.06.2015 12:30:19
Кой е човекът??? Главният архитект си има име! Кажете го! Кой е???
И не разбрах какви ще бъдат санкциите за "главния архитект", след като в издадените от него разрешения за строеж има"груби нарушения и неспазване на разпоредбите на конституцията, Закона за устройство на територията, Закона за опазване на околната среда и Закона за биологичното разнообразие"?
Прокуратурата ще се задейства ли или.... това са "наши хора" и ще си останем само с приказките???
  Добави Коментар
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015 Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър