Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Цените по морето се сринаха - до 20% по-евтини нощувки

Цените са свалени дори в луксозните бази
Ключови думи:

Плажовете на Св. св. Константин и Елена вече са готови да посрещат туристи. Във Варна летният сезон ще бъде открит на 24 май, а в Слънчев бряг - на 12 юни.Лято с достатъчно туристи, но с минимум или нулева печалба очакват хотелиерите по Северното Черноморие. Дори луксозните бази на първа линия са свили цените от 10 до 15% и все още имат вакантни стаи за топсезона заради очаквания масов бум на заявките last minute на ключови пазари като Русия и Украйна.

"Още от зимата някои колеги рязко смъкнаха цените, а и вече масово увеличават възрастта за безплатно настаняване на деца от 11-12 до 14-15 г., за да са конкурентни на офертите от Гърция и Турция. Така че дори на финала на сезона някои да отчетат леки ръстове на броя нощувки, приходите ще са значително по-малко", коментира Илко Запрянов, търговски директор на "Св. Св. Константин и Елена" АД, пред „Труд”.
С пищно тържество, цветен базар и курбан дружеството откри официално летния сезон в едноименния и най-стар български морски курорт. Засега хотелите на холдинга отчитат само 3,3% по-малко заявки от същия период на миналото лято, тъй като опразнената от руснаците ниша е била почти запълнена от множество по-малки алтернативни пазари.

"След 10 години застой се връщат французите. Нови договори имаме с туроператори от Иран, Ливан, Кувейт, Израел, Белгия, а и поляците ще са повече. Който не е потърсил отрано алтернативни пазари, ще изкара инфарктно лято", прогнозира Запрянов.

На Златни пясъци цените на почивките също са понижени, потвърди председателят на Съюза на хотелиерите в курорта Георги Щерев.

"В различните обекти поевтиняването е различно, но най-общо варира от 10 до 20%. Въпреки това, въпреки ръстовете на някои други пазари и очакванията за масови заявки в последния момент, няма как да се компенсира отлива на пазар ОНД", категоричен бе Щерев.

Според него голяма част от хотелите в комплекса действително са вдигнали възрастовата летва за безплатен престой на дете. Преди година-две максимумът за тази екстра бе 11-12 г., а сега е 13-14 г., от което неминуемо се намаляват приходите.

На Слънчев бряг обаче отстъпките вече са само за оферти last minute. Те стигат до 25% от редовната цена на пакетите. Големите бонуси са били при ранните записвания, които вървяха до 30 април. При тях цените били с до 30% по-ниски, каза Елена Иванова, шеф на Съюза на собствениците в Слънчев бряг.

Тя допълни, че в цял свят възрастта на децата, за които почивката излиза без пари, когато са с двамата си родители, е до 6 години. "В Турция също е така. В Слънчев бряг, както досега, максималната възраст за настаняване на дете безплатно е 12 г.", обясни Иванова. Летният сезон в Слънчев бряг ще бъде открит официално на 12 юни.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна
Ето кои имена празнуват днес На 17 март Християнската църква почита паметта на Св. преп. Алексий, човек Божий Тръмп вдига на непознати номера, лесно е да се получи личния му номер Той е запазил стария си телефонен номер въпреки опасенията, че Китай може да го следи 
Социолог: Вкарването на спортисти в листите е експлоатация на имената им С листите си партиите дават ясен сигнал за посоката, в която ще водят кампанията Гърците на масов петролен туризъм в България А българите пътуват до Гърция за по-евтини хранителни продукти, след като там бе въведен таван на цените
Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Апелативният съд възобнови делото за предсрочното освобождаване на Брендо Според съда, първоинстанционният съд трябва да продължи производството и да се произнесе по същество. Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката Инцидентът на международния път край село Пчелиново доведе до временно затваряне на пътя
Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!" Кметът на Бургас изрази благодарност към социалните работници по повод световният им празник  Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Paзpaбoтĸa e нa ĸoмпaниятa Сhіnа Аеrоѕрасе Ѕсіеnсе аnd Іnduѕtrу Соrроrаtіоn (САЅІС), ĸaтo ce явявa eĸcпopтнa вepcия нa пpoтивoĸopaбнaтa YЈ-12.