Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Баровци броят хилядарки за заглушители на дронове

Засега нямало проявен интерес към антидроновете от страна на кметове и депутати
Ключови думи: дрон, устройство, заглушител, баровци, бизнесмени, скъпи имоти, кметове, депутати
Баровци броят по 2-3 хилядарки, за да се сдобият с устройство за блокиране на дронове. Малките летателни апарати, които се оказаха идеални за шпионско заснемане на скритите зад дебели зидове тузарски палати, се посрещнаха на нож от всички, които не желаят натрапници в личното им пространство, пише Монитор. В интернет вече се появиха и търговци, които продават антидронови заглушители. Цената на така ценните джаджи тръгва от 1000 лв. нагоре, но тя въобще не е пречка за богаташите, които не желаят имотите им да бъдат снимани и разглеждани от птичи поглед.

Принципът на действие на устройството на новите устройства, е като на заглушителите на мобилните телефони и радиостанциите, които отдавна се предлагат в интернет. Антидронът се включва на радиочестотата, на която работи дронът, и го заглушава като по този начин прекъсва връзката между летателния апарат и дистанционното за управление от земята. Така дронът става безпомощен и пада на земята.

Диапазонът на обхвата е различен, от 40-50 м. до 2 км. В зависимост от този диапазон е и цената на устройствата, която може да достигне до няколко хиляди лева. Най-търсените заглушители са с периметър на действие до половин километър и струват 1000 лева.

Един от първите изобретатели на антидронове е търновецът инж. Йордан Йорданов. Той е уникален с това, че освен заглушители на безпилотни летателни устройства, прави и устройство, което блокира защитата на самите заглушители. Така боляринът може да бъде в полза както на онези, които не желаят дроновете да снимат от високо имотите им, така и на тези, които искат да го правят. Първите десетина клиенти на инж. Йорданов са бизнесмени със скъпи недвижими имоти предимно в тузарското селище Арбанаси. Засега няма проявен интерес към антидроновете от страна на местни кметове и депутати.

Новите андронове, оказва се, не са чисто българско изобретение. През есента на 2014 г. в Института по информационни технологии на Русия беше разработено устройството „AntiDron”, предназначено за защита на периметър от незащитен достъп до него на безпилотни летателни апарати. Подобни устройства има и в страните от Европейския съюз, като цената им там тръгва от 500 евро нагоре.
4
Коментара по темата
4.
ZENIT
15.05.2015 15:33:45
Най-добре е с една установка и директно сваляне на дрона!
3.
НАСА
15.05.2015 12:01:53
Абе не може без БЪЛГАРИН да се не измисли нещо.След гъзираната пръдня и на дроновете станааме майстори... Явно МАКЕДОНЦИТЕ са заети в стачки и преврати та неса обърнали внимание на тия дронови мурафети
2.
бaтко
15.05.2015 11:21:51
....някои обичaме дa гледaме нa живо.Димек директно.
1.
той
15.05.2015 11:00:27
То хубаво ама дрона може да бъде с предварително зададен маршрут и с помощта и на GPS не му е нужно дистанционно .Той си излита минава през предварително зададените точки и си каца на посоченото място без проблем.
  Добави Коментар
Възрастна жена "изгоря" с над 18 000 евро след онлайн измама за "бързо забогатяване" Схемата е осъществена чрез обещания за инвестиции в различни фондове Близо 3000 военни са дарили кръв от началото на годината "С личния си пример те са сред най-активните посланици на доброволното кръводаряване у нас", съобщават от ВМА
НСИ: Над 60% от бебетата са извънбрачни Най-малко бебета през изминалата година са проплакали в област Смолян – едва 410, следвана плътно от Видин с 439 новородени Вижте кои улици ще бъдат затворени в Бургас на 9 май и как ще пътуват автобусите в съботния ден В дните от 6 до 9 май се налага временна организация на движението заради колоездачната обиколка на Италия – Giro d’Italia
След нападението с нож във Варна: Двама от ранените са в реанимация Става дума за мъж и жена със сериозни прободни рани в гърдите Турция въвежда нови правила за продажба на цигари Мярката цели да ограничи достъпа на непълнолетните до тютюневи изделия и да намали употребата им цялостно
Нова телевизия спира „Биг Брадър“ заради финансови трудности Риалитито се оттегля от ефира, но има шанс за завръщане с ВИП версия през 2027 година. Мощна експлозия във фабрика за фойерверки 21 жертви и над 60 ранени при инцидента
Новата власт: Кои са очакваните имена в бъдещия кабинет на Румен Радев? Министри от предишни служебни кабинети се очаква да вземат част от постовете Забравете за хляба, минете ли тази възраст, съветва експерт Последни проучвания обаче преобръщат наопаки разбиранията ни за храната
Празник е! 11 прекрасни имена, носещи мир, черпят На този ден честваме паметта на Света мъченица Ирина Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени Шофьор с признаци на психично заболяване е задържан след инцидент, при който автомобил с висока скорост връхлетя пешеходци в центъра на германския град