Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пропасти по улиците в Крумово след некачествен ремонт за 1 млн. лева

Дупките по улиците стават все по-големи, а хората живеят в страх от взрив.
Ключови думи: Крумово, асфалт, пропасти, улици, некачествен ремонт

Некачествен ремонт за 1 млн. лева превърна улици в пловдивското село Крумово в пропасти. Пътната настилка се е пропукала на няколко места и преминаването по трасето е изключително опасно, съобщава БНТ.
Жителите се притесняват и от евентуална експлозия, тъй като асфалтът се е свлякъл върху тръбите, по които преминава газ.
Дупките стават все по-големи, а хората живеят в страх от взрив.
През 2010 г. златоградска фирма полага тръби за колектор на шест улици в селото. По договор има 8-годишен гаранционен срок, но изпълнителят не може да бъде открит, за да поправи щетите.
„Намерихме външна фирма, която направи обследване на канала и се оказа, че цялото трасе е некачествено изпълнено. Очакванията са да се срути напълно“, каза пред камерата на националната телевизия кметът на Крумово Румяна Самоковарева.
За ремонта на шест улици фирмата изпълнител е взела 1 млн. лева.
Сега ще са нужни повече средства, защото първо трябва да се извадят тръбите и после да се положат отново, уточнява Самоковарева.
Тъй като фирмата не може да бъде открита, кметът на селото е завел дело. Ремонтът на пътната настила обаче може да започне едва след като излезе съдебно решение, а до тогава жителите се молят да не се случи инцидент.
2
Коментара по темата
2.
Smith
13.05.2015 09:30:20
Нормално, при сега действащия закон за обществени поръчки. И децата знаят, че евтиното излиза скъпо, а според закона винаги трябва да се търси най-евтината оферта.
"Строителите" знаят това и регистрират фирми и консорциуми специално за някоя ОП, след което закриват фирмата и гаранция - Франция!
1.
това сме НИЕ
13.05.2015 07:59:29
made in ГЕРБ
  Добави Коментар
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет 39-годишният мъж дал положителна проба за три вида наркотици, а в Индонезия е заплашен от доживотен затвор или смъртна присъда 17-годишен нападна двама полицаи, единият е със счупен пръст Младежът късал униформите, отправял обиди и повалил с юмрук командир на отделение
България е първа в ЕС по производствена инфлация за трети пореден месец Годишният ръст достига 18,2%, а енергията остава основният двигател на поскъпването Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август Седем дни с концерти, кино, литература и творчески занимания ще подкрепят каузата за съхраняване на местните храмове и паметници
Банков рекорд у нас: 1,1 милиарда евро печалба за половин година и силен ръст на чуждите инвестиции Данните на БНБ за първото полугодие на 2026 г. отчитат масиран скок в кредитирането, исторически ниски нива на лошите заеми и депозити за над 101 млрд. евро Триумф за яхт клуб "Черноморец Бургас" на Държавното първенство в Приморско Клубът беше единственият участник с представители и в трите състезателни класа – ILCA 4, Кадет и 420, като завоюва шампионски отличия във всяка една от дисциплините
Андрей Гюров поиска от Радев отговори за агитките пред хотела с еврейски деца Бившият служебен премиер пита защо участниците не са били задържани още при първата полицейска намеса Япония избира втора столица за защита от бедствия - Осака води сред кандидатите Новият държавен център трябва да поеме управлението, ако земетресение или друга криза блокира Токио
България оглави ЕС по ръст на промишлените цени с 18,2% Страната изпреварва Румъния и Ирландия, въпреки отчетения месечен спад през юни Как да изберете калорифер според помещението
Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер Тялото е намерено през 2016 г., а издирваната тогава жена по-късно получава доживотна присъда на първа инстанция Петър Стоянов няма да влиза в президентската битка Илиян Василев твърди, че бившият държавен глава категорично е отхвърлил сценария за кандидатура на ГЕРБ