Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Томислав Дончев закъсал заради дупка, надява се да излезем от дяволския кръг на кърпенето

Вицепремиерът сподели, че досега не е пукал гума, но преди две седмици се е наложил ремонт на автомобила му заради дупка в прохода Петрохан
Ключови думи: Томислав Дончев, гума, дупка, пътища, ток, електроенергия

Досега не съм пукал гума, но скоро се наложи ремонт на автомобила ми заради дупка в прохода Петрохан, сподели вицепремиерът Томислав Дончев в „Денят започва“ по БНТ. Той уточни, че инцидентът е станал преди около две седмици. Повредила се е едната от гумите на колата му.
На въпроса дали това е послужило за урок, той отговаря с „не“. „Не си спомням да съм разпореждал веднага да запълнят същата дупка. Там тече някакъв спешен ремонт поне на най-компрометираните участъци. Но хайде да не свеждаме разговора за пътищата от първи, втори, трети клас, за магистрали само до дупката, в която съм попаднал“, заяви Дончев.
Той подчерта, че за него най-голямото предизвикателство е да излезем от дяволския кръг на кърпенето. „Един такъв ремонт на пътя поглъща пари, а най-много след година дупките отново се отварят. Плащаме още един път и то само, за да запълваме същите кратери. Трябва да се излезе от този дяволски кръг, така че основната цел е все повече участъци да могат да бъдат ремонтирани основно“, заяви заместникът на Борисов. Той подчерта, че не знае за кого е изненада това, че има части от магистралите, които не са ремонтирани от десетилетия.
Асфалтът под въздействието на водата, температурата и трафика, има неприятната склонност да се руши и трябва да се ремонтира, обясни Дончев.
Той коментира и темата за цената на тока, определи я като чувствителна. За него е абсолютно неприемливо да се плашат хората с поскъпване.
„Има независима комисия по енергийно и водно регулиране, която трябва да се произнесе по направените искания. Няма обаче основание за повишаване на цената“, заяви вицепремиерът.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Тръмп постави условие на Иран, за да спрат американските и израелските удари Техеран трябва незабавно да отвори Ормузкия проток и да премахне заплахата от ядрената си програма Бомба разтърси елитен ресторант в Москва, трима загинаха и 21 са ранени Жена опитала да внесе взривното устройство, но охранител я спрял на входа
Венера може да е била синя планета с океани върху 90% от повърхността Учени откриха следи от древни брегове, морски канали и пресъхнали солени басейни Очакват ни до 38 градуса днес Прохладно ще бъде в планините
Препълненият Летен театър аплодира „Бургас и морето“: Вижте емоциите на публиката (ГАЛЕРИЯ) Легендарни бургазлии, общественици и хиляди фенове създадоха неповторима атмосфера – открийте познати лица в нашия фоторепортаж Дневен хороскоп за 2 август: Телецът покоряват с неустоим чар, Водолеят да се пази Лъвът да следват знаците на съдбата, а Скорпионите ще имат повод за гордост
Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете Постоянното сравнение с другите изтощава ума, разрушава приятелства и пречи да оцените собствения си живот 4 сигурни признака, че сте идеалната двойка Сходният начин на живот, споделеното време и свободата да бъдете себе си показват дали връзката има стабилна основа
Стартира 43-тото издание на музикалния конкурс „Бургас и морето“ 11 изпълнения се състезават за отличията тази вечер в препълнения Летен театър 5 мъжки грешки, които бавно убиват брака и водят до развод Емоционалната дистанция, бягството от разговори и финансовият контрол превръщат партньорите в чужди хора
Бюджет 2026 спря автоматичния ръст на заплатите за близо 800 000 души Минималната остава 620,20 евро, осигурителните прагове скачат, а от 2027 г. стажът при непълно работно време ще се брои по часове Мигрантски хаос в Сеута: До 60 000 преминаха границата, 67 загинаха Испания твърди, че е овладяла кризата, а Италия върна проверките за пристигащи от испанска територия