Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Най-големият самолет в света не кацна в Бургас

Бургазлии не успяха да видят най-големия самолет на света. Летателната машина трябваше да кацне на летището, но това не се случи
Ключови думи:
Най-големият самолет в историята на световното самолетостроене - украинският „Мрия”, не кацна на Летище Бургас. Вчера се появи неофициално информация, че има вариант огромната машина да се приземи на българска земя в 20.48 часа, но това не стана.

"Щеше да е голямо събитие, ако беше кацнал в Бургас. Имаше наистина такава възможност", заявиха от летището в морския град. Но не уточниха защо машината не е кацнала

Антонов Ан-225 Мрия (укр.: Мрiя — Мечта) е транспортен самолет, клас 1, произведен в Украинската ССР в края на 80-те години на XX век от Авиационния научно-технически комплекс „Антонов“ и понастоящем e най-големият самолет в света.

Максималната товароспособност на „Мрия“ е 275 тона, с което той е най-тежкотоварният летателен апарат, строен някога. Шестте турбореактивни двигателя създават обща тяга от 1 377 kN, което го прави най-мощния самолет на Земята. За сравнение: максималният товар на втория по товароспособност самолет Ан-124 „Руслан“ е 150 тона, а разстоянието на първия полет на братята Райт би се побрало в товарното отделение на „Мрия”.
16
Коментара по темата
16.
До америкофилите
16.04.2015 11:53:28
всички америкофили са обратни
15.
ксд
15.04.2015 21:15:35
до" Бург USA" Ти си американска подлога пич
14.
abv
15.04.2015 20:56:00
Самолета е Руски,защото е създаден за Руската космическа програма (за да превозва совалката Буран) Не си спомням Украйна да е развивала такава дейност тогава и сега,а мисля че и Антонов като производител вече не съществува .Самолетите бяха два и след разпада на СССР , Украинците ги занемари на летището в Киев,докато чуждестранни спедиторски фирми не проявиха интерес и с тяхно финансиране от двата самолета направиха един(и то пак с помощта на руски инженери).
13.
aytoski huligan
15.04.2015 16:21:04
След разпада на СССР всичко останало на Украинска територия е собственост на Украйна.Да го духат всички които си мислят че е Руски.Този самолет няма нищо общо с Русия а имаше общо със СССР.Като е наследство от СССР защо не твърдите че е Латвийски,Естонски,Азърбейджански,Литовски и т.н. а веднага бил Руски.А зощо бък точно Руски?
12.
abv
15.04.2015 16:04:05
Самолета е Украински , колкото Great Wall са Български.Произведен е от конструкторското бюро на Антонов , което с течение на обстоятелствата се намираше в Киев (на територията на бившия СССР).След разпада на Съюза завода остана на територията на днешна Украйна, но е създаден и измислен от руснаци,с руски суровини и капацитети.
11.
М
15.04.2015 13:27:27
Още си е в Кайро заради проблеми с двигателя.
И си е украински отвсякъде - за ужас на мурзилките.
Та нали ако беше руски вчера всички - БСП, АТАКА и т.н. щяха да са строени в Бургас. Пък и медиите щяха да бият барабана.
10.
CBR
15.04.2015 12:24:13
Не кацна! Имал е проблем с единия двигател и е тръгнал директно за Украйна.
9.
ме
15.04.2015 11:12:58
Украински дрънци. Произведен е по времето на СССР.
8.
любопитен
15.04.2015 10:57:32
Бе я се уточнете с 24Бургас, кой лъже? Вие казвате не е кацнал в Бургас, те казват кацнал е! Някой лъже!
7.
ддд
15.04.2015 10:48:08
Благодаря ви, паркирайте го в на Путкин ануса, той е най големия анус!
6.
анти-социалист
15.04.2015 10:39:12
Пълно е със тролове на Путин работят в Бургас, дишат във коментарите, война на пропагандата, последен шанс за диктатурата на путкин за да ни саботират връзката със Европа
5.
Фасол
15.04.2015 10:33:10
Същевременно съветската войска обстрелва територията на независима Украйна със надежда да я върне във 19 век...и да я окраде както окраде България.
4.
ебал съм ти руснаците кухи
15.04.2015 10:27:19
Само такъв замърсител на въздух не сме виждали от руснаците, азиатците нямат уважение към Българската и тракийската природа и чистота на въздуха.
3.
стоян
15.04.2015 10:25:00
То не че е най големия, просто е най несмисления, както всяко руско начинание.
2.
Жорж Български
15.04.2015 10:24:02
Вчера са появи неофициална информация....еба си откъде ви лъжат за безплатна реклама
1.
Бург USA
15.04.2015 10:16:49
Само простоте славяни могат да измислят такава глупост като съветската република дето нито Щатите нито Китайците дори мислят колко тъпи трябва да са за да направят само една бройка самолет, как няма никакъв икономически смисъл, да еба простоте руснаци, хубаво се отървахме от бледото джудже Путин, искаше пак да ни мачка и краде под девиза "братско ебане".
  Добави Коментар
80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон 
Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация 
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ