Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Село прилича на дискотека, токът спрял над 150 пъти за два месеца

„Случвало се е дори по 15-16 часа да няма никакво електричество. Хората в хотела и в ресторанта не могат да бъдат обслужени по никакъв начин“, оплаква се бизнесменът Петър Петрушев.
Ключови думи: ток, електроенергия, аварии, спиране на тока

Жителите на кюстендилското село Слокощица се готвят за протест заради постоянното прекъсване на електричеството. Според местните жители, през последния месец токът е спирал над 150 пъти, а част от електроуредите им са изгорели.
Проблемът с тока е ежедневие за живеещите в селото около 2000 души.
„Печката се повреди, защото кабелите се бяха запалили и миризмата беше ужасна. Уплашихме се. UPS-а също изгоря“, сподели пред камерата на БНТ възрастна дама.
Наскоро местните се обединили в това да изпратят сигнал до Народното събрание, но решение на проблемите им не последвало.
„За два месеца е спирал над 150 лева. Имаме малко дете, а сме с камина с водна риза. USP-ите издържат по час и половина, а след това системата е като потенциална бомба. Затова изпращаме децата си в града да спят при родителите ни“, оплаква се друг жител на селото.
Постоянното спиране на тока вреди и на бизнеса.
„В пикове часове постоянно има изгасване на тока. Случвало се е дори по 15-16 часа да няма никакво електричество. Хората в хотела и в ресторанта не могат да бъдат обслужени по никакъв начин. Вредите са страшно големи“, добавя бизнесменът Петър Петрушев.
Според кмета Румен Калфин, проблемът възниква от това, че селото се обслужва от най-дългото електротрасе в България, което захранва и абонатите в Осоговската планина. Така, ако стане авария в планината, абонатите в Слокощица също остават без ток. Местните са готови да изчакат още няколко месеца, но ако проблемът не бъде решен, те са готови на протести.
Ще блокираме пътя за Дупница, а те в София да се оправят, заяви Калфин пред камерата на Националната телевизия.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Как да намалим стреса Как стресът влияе на живота ни и как да го контролираме за по-добро здраве Домашна питка с масло: Тайната й Как да постигнете перфектна текстура
Средиземноморска диета: Ползите за здравето и защо е сред най-препоръчваните режими Как този хранителен модел променя начина ни на живот Тризначки нахълтват с гръм и трясък в "Ергенът"? Те са колоритни
Шоколадов сладкиш без много усилия Как да приготвим перфектния шоколадов сладкиш за 30 минути Най-съвместимите зодии за перфектна връзка Как астрологията определя кои зодиакални двойки са най-подходящи за успешни отношения и какви са техните особености
Григор Димитров сред най-богатите в тениса - ето първите 20 Българинът е 14-и Цената на водката в Русия лети нагоре Продажбите падат
От кои зодии са най-верните приятели Как различните зодиакални знаци показват своята преданост, според астролози Пролетна супа със зеленчуци: Лека и свежа рецепта за новия сезон Как да приготвите лесна пролетна супа със сезонни зеленчуци
Зодиите с най-голямо чувство за хумор Как зодиите използват хумора Как да премахнете миризми от килими и мебели Ефективни методи