Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Почина д-р Кънчо Марангозов - дългогодишен директор на МБАЛ-Бургас

Д-р Кънчо Марангозов беше не само всеотдаен лекар, но и верен член на БКП и БСП, писател, приятел на медиите
Ключови думи: бургас, д-р кънчо марангозов, кончина, починал, мбал бургас, директор, бсп, депутат, бкп, лекар, директор


Тази сутрин на 71-годишна възраст почина д-р Кънчо Марангозов - една от най-светлите личности на бургаското здравеопазване.
 „Изказвам най-искрени съболезнования на близките и роднините на д-р Марангозов. Той отдаде 40 години от живота си на Бургаската болница и допринесе за това МБАЛ-Бургас да заеме своето достойно място. Поклон пред паметта му!”, заяви изпълнителният директор на МБАЛ-Бургас д-р Георги Матев.
Д-р Кънчо Марангозов напусна този свят след продължително боледуване. Освен като един от най-добрите акушер – гинеколози, той ще бъде запомнен и като дългогодишен главен лекар на МБАЛ-Бургас. Д-р Марангозов е автор и на книгата, която разказва историята на лечебното заведение. История, в която той заема своето  достойно място.
Д-р Марангозов бе общински лидер на БСП в най-мрачните за Столетницата години в зората на демокрацията. Народен представител от БСП в 38-ото НС. До последния си дъх остана верен на идеята за социалната справедливост.
През последните пет години обаче докторът се затвори у дома си, бе с тежката диагноза Алцхаймер и дори в това състояние успяваше да си даде ясна сметка, че не бива да прави лошо впечатление на съратниците си. Това бе причината да не се появява на публични места.
С прекрасен характер, високо ерудиран, д-р Кънчо Марангозов бе близък приятел на всички журналисти. Никога не укри информация от медиите като администратор, лекар и политик. Отиде си с горно вдигната глава.
Поклонението пред тленните му останки ще се състои в събота (7 февруари), от 11:00 часа, в залата на Траурния парк на Бургас!
3
Коментара по темата
3.
Красимир Косев
06.02.2015 17:48:54
Светла памет на лъчезарния Доктор Марангозов!Заедно през 90-те години акуширахме на БСП-то,дано сега от високо успее да я реанимира!
Дълбок поклон-никой не се позволи да го нарече "червен боклук" !
2.
Андреев
06.02.2015 17:07:39
Дълбок поклон пред светлата му памет!
1.
медик
06.02.2015 12:52:23
Поклон пред паметта му!
  Добави Коментар
Продадоха най-скъпата Лабубу, милиони хора работят цяла година за тези пари Цената е над 10 бона в американски долари 2-годишно дете бе натоварено в куфар и натикано в багажното на автобус, шофьорът спаси живота на мъничето Ужасна ситуация в Нова Зеландия
Почитаме светица, чието има означава "добра воля", личен празник имат хора с редки за България имена Евдокия, Евда, Дочка, Донка, Доко и Дочо могат да почерпят за имен ден По морето ще е предимно слънчево В сутрешните часове на места по Черноморието ще има временни увеличения на облачността
Ето защо кафето е полезно: Ново проучване разкрива изненадващи ползи за здравето Пиенето на до три чаши кафе на ден може да помогне за защитата на сърцето и да намали риска от инсулт Изпомпват вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил Така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал „Герена“ в областния град
Всички с климатици трябва да знаят: Това е срокът за допълване на фреона Важно е да се избере оптимална температура за комфорт, като се съобразяват индивидуалните нужди и външните условия Сърна търси малкото си в опожарения Пирин (ВИДЕО) Данните на Държавните горски предприятия показват, че са изпепелени повече от 60 хиляди декара гори
Обявиха извънредно положение в 39 гръцки общини Причината е сушата Правете тази процедура при разширени вени и ниско кръвно Процедурата има благоприятен ефект върху цялото тяло, релаксира организма и нормализира съня
Изловиха Силвия Кацарова зад волана да... Гласовитата звезда на родната популярна музика прикова вниманието с това, което направи Рязък обрат с времето до часове, гръмотевични бури удрят тези части на България Най-голяма е вероятността за по-сериозни явления в понеделник, предимно в крайните западни райони