Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ученици от Бургас и Люлебургаз ще участват във "Фестивал на поколенията" по европроект

Целта на проекта е създаване на обща среда за общуване на база акумулиран социален и културен опит на представители на различни поколения
Ключови думи: фестивал, бургас, люлебургаз, фестивал на поколенията
На 15 и 16 декември 2014 година в Бургас се проведе Планираща среща на Екипа на проект „ФЕСТИВАЛ НА ПОКОЛЕНИЯТА”. Проектът се финансира от Програмата за трансгранично сътрудничество България – Турция и се осъществява с партньорството на Сдружение "Платформа АГОРАn- Активни граждански общности за развитие и алтернатива - клон Бургас», СОУ «Епископ Константин Преславски» - Бургас и Гимназия Люлебургаз.

Целта на проекта е създаване на обща среда за общуване на база акумулиран социален и културен опит на представители на различни поколения за постигане на социално развитие и създаване на връзки за социална кохезия в трансграничния район Бургас- Люлебургаз.

В рамките на проекта ще бъде разработена методология за проучване дефицитите в общуването между поколенията чрез  разговори, дискусии и интервюта между представители на различните поколения. Учениците от Бургас и Люлебургаз ще имат възможност да издирят и систематизират своята родова история или историята на известни местни родове и да съставят Родословни дървета. Ще бъдат сформирани Младежки групи "Поколение Z” в българското и турското училище, които ще разработят серия от дейности, групирани в артистични ателиета, където ще се създадат артистични продукти, свързани с музика, танц и театър. В рамките на проекта ще бъде представена Фотографска изложба „Поколения”, която ще съдържа емблематични кадри от процеса на работа в България и Турция. Ще бъдат проведени Фестивал на поколенията и Международна конференция в Бургас и Люлебургаз.
Изпълнението на дейностите ще разшири трансграничните контакти и ще засили културното и образователно сътрудничество в трансграничния регион Бургас - Люлебургаз.

В рамките на Планиращата среща представителите на водещия партньор - Сдружение „Платформа АГОРА - клон Бургас” и на партньора от Република Турция - Гимназия Люлебургаз посетиха СОУ „Епископ Константин Преславки” и участваха в Коледния празник на учениците.


“Тази публикация е осъществена със съдействието на Европейския съюз. За съдържанието на тази публикация отговорност носи единствено Сдружение „Платформа АГОРА- клон Бургас” и не може по никакъв начин да отразява мнението на Европейския Съюз.”

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата! Острият тон на Белия дом последва масирани американски въздушни удари, на които Иран отговори със светкавични ракетни нападения Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали Heпpaвилнoтo изпoлзвaнe и пoддpъжĸa нa ĸлимaтиĸa пpeз лeтнитe мeceци нaй-вepoятнo щe дoвeдe и дo виcoĸи cмeтĸи зa eлeĸтpoeнepгия
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго Един от най-лесните и ефективни методи за бързо справяне с проблема е комбинацията от гореща вода и солен разтвор Вижте как шофира този безразсъден водач Водачът кара по трасе с висока скорост, кракът му е извън купето на колата, върху страничното огледало за обратно виждане
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР Схемата е функционирала благодарение на общински служители, които съзнателно са си затваряли очите пред нарушенията Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки Реформата за малките пратки започна през 2021 г., когато отпадна необлагаемият праг от 45 евро
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина Той е в много тежко състояние Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално! Основата се прави от смлени бисквити, масло и кафе, а средата се подрежда с цели квадратни бисквити и богат шоколадов крем
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност По последни данни най-малко 1430 души са загинали, хиляди са ранените Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник Очакват се температури от 39 градуса
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100 Очаква се скоро да излезе продължението на култовия му филм "Космически топки" 18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота Автомобилът им се преобърнал в речното корито на река Смядовска