Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мъж остава на улицата заради отмъстителна съпруга

Отчаяният баща плащал от време на време, но няма документ за нито един даден лев
Ключови думи:

Мъж от Горна Оряховица може да остане без жилище и на улицата заради наивността и вярата в честността и почтеността на бившата си съпруга.
Преди 4 години Ивайло Иванов се развел и въпреки че искал да вземе едното от двете си деца, съдът дал и двете на майката, пише „Борба”.
Мотивът бил, че бащата е безработен и не може да се грижи за тях. Ивайло бил осъден да плаща по 75 лв. издръжка на двете деца, или общо 150 лв. на месец до навършването на пълнолетие. Тъй като нямал възможност да превежда наведнъж парите с банков превод или пощенски запис, Ивайло помолил бившата да му позволи да й дава, когато има пари, на ръка. Тя се съгласила.

Мъжът всяка седмица отделял колкото можел - по 20 - 30 лв., понякога и повече. Не крие, че имало и случаи, в които не е успявал да събере необходимите 150 лв. и давал на бившата си съпруга по-малко. Тя обаче нито веднъж не го упрекнала. Година и половина след развода Ивайло внезапно получил писмо да се яви на дело в съда заради неплатената от него издръжка в размер на близо 4000 лв.

Пред съда мъжът обяснил, че е давал на месец различни суми пари, но на ръка на бившата си съпруга. Тя обаче отрекла и поискала той да представи документ за това.

След делото мъжът бил даден на съдия-изпълнител. „Получих писмо, че къщата ми е запорирана и ако до определена дата не платя цялата сума, ще бъде продадена. Друг имот нямам и за мен това щеше да означава да остана на улицата и да стана клошар”, признава Иво. Наложило се да спасява бързо положението. Продал една наследствена нива, теглил бърз кредит и дал парите на съпругата си. Това обаче било само едно отлагане. Сега, освен че трябвало да търси всеки месец пари за издръжката, трябвало да търси пари да плаща и кредита си. На месец ми трябват 200 лв., а аз нямам и 1 лв. Вземам заем от един да погася друг. Лихвите растат и един ден, ако не загубя къщата, сигурно лихварите ще ме убият”, жалва се Иво.
4
Коментара по темата
4.
жена
07.12.2014 21:52:16
Когато се сблъскате от подобен вид проблем ще разберете че има толкова долни жени и алчни за пари.Лесно е веднага да обвините мъжа.
3.
""""
07.12.2014 09:46:09
Кой е изрод? Той може да си твърди каквото иска, ама дали е вярно твърдението му? Ти защо толкова лесно вярваш на поредния представил се за "прецакан" мъж; те такива виреят, защото има кой да им вярва.А ако в действителност не е плащал никаква издръжка на децата си? Те такива, дето се жалят даже и пред медии, най-много лъжат. Да не припомняме приказката "новите дрехи на краля".
2.
Аз
06.12.2014 22:14:10
Долен изрод! Ама той ония от горе гледа....
1.
Манол
06.12.2014 21:02:38
От правна гледна точка си е права,от морална е л*йно.
  Добави Коментар
Прокуратурата поиска анулиране на смъртния акт на мъжа, открит в Пирин Мъжът отказал и бил освободен от полицейското управление в Банско Важно за учениците! Ето от кога влиза в сила забраната на мобилни телефони в школата Близо 800 училища в страната вече са въвели ограничението по собствена инициатива
KOЦ-Бургас с безплатни профилактични прегледи за мъже В световната инициатива МОВЕМБЪР цели да повиши информираността за рака на простатата и тестисите, както и психичното здраве Двойна европейска титла за Антони Тодоров от Несебър на IBJJF European Championship Успехът на Антони е не само личен триумф, но и повод за национална гордост
За първи път от 7 години тя споделя публично за личния си живот Дженифър Анистън потвърди новата си връзка Предлагат Цеца за орден „Стара планина“ Искат да преподава история в Скопие
Мистериозно изчезна айфонът на Алексей Петров По неофициална информация апаратът е бил откраднат още през пролетта Еврото скапва новогодишната нощ, а левът изчезва с Дунавското хоро в полунощ, Хотелиери и ресторантьори са в шах от очаквания хаос, заради еврото
"Прелюбодейците" да внимават с новата градска мода Западната "мода" да се надраскват със спрей автомобилите на хванатите в изневяра дойде и у нас 84 души пострадаха след консумация на дюнери в частно училище Към момента 10 деца и двама възрастни остават хоспитализирани, а на останалите е оказана амбулаторна помощ
Областна администрация Бургас има нов главен секретар. Всички го познават Все още обаче няма назначени заместници на губернатора Владимир Крумов Бакалов„Митници”: По-силна марихуана и нови начини за маскиране, а рискът за децата нараства Марихуаната сега е в пъти по-силна от преди 10 г.