Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Натикаха 32 жени и 36 деца във физкултурен салон заради потопа в Стралджа, критично е положението и в Бургаско

И днес ще продължи повишаването на нивото на реките, предупреждават от екоминистерството.
Ключови думи: потоп, наводнение, евакуация

32 жени и 36 деца пренощуваха във физкултурен салон. В къщите им водата достига един метър. Все още не е започнало нейното изпомпване, защото няма къде да бъде отведена. Трябва да се изчака, тъй като да я вземаш от едно място, да я хвърляш на друго и тя да се връща е неефективно, уточняват специалисти.
В Община Елхово река Тунджа е пред критичния праг от четири метра. Около В сила е бедственото положение в Община Белоградчик, където много селища са без ток заради обледяване на проводниците.
64-годишен мъж, който страда от сънна апнея, заяви пред камерата на националната телевизия, че липсата на ток може да го убие, тъй като без специалния апарат, който е включен към тока, не може да диша.
„Мъка е да живееш на свещи. Фризерите се размразиха. Няма и батерии, за да може поне да слушаме радио. Такова чудо не е имало“, казват местните хора.
Бедствено положение е обявено и в Община Раднево. Кризисна е ситуацията и в бургаското селище Черниците, където местният микроязовир Маринка е на своя предел.
Следи се с особено внимание положението в село Извор, както и в квартал Долно Езерово, който е на брега на бургаското езеро Вая, чието ниво застрашително се покачва.
В странджанската Община Средец от вчера е обявено бедствено положение. Водите на язовира край село Зорница достигнаха критичната си точка. И днес ще продължи повишаването на нивото на реките, предупреждават от екоминистерството.
Очаква се валежите да отслабнат, но отново да са интензивни утре.
И днес времето ще е предимно облачно с валежи от дъжд, които ще са най-вече в източната половина на страната. Температурите ще са в интервала между 3 и 8 градуса.
Утре в страната валежите ще са повсеместни, като значителни ще са в централните райони. В неделя те за кратко ще спрат, но отново ще се активизират през новата седмица, когато ще нахлува по-студен въздух и дневните температури ще се понижат с няколко градуса.
2
Коментара по темата
2.
стефан
05.12.2014 08:00:48
Ти, който го написа това за натикването иди и виж къде и как живеят циганите. Аз мисля, че дори по-добри са били условията във физкултурния салон с осигурена топлина и храна отколкото в колибите им.
1.
Тъп
05.12.2014 07:56:18
"Натикаха 32 жени и 36 деца във физкултурен салон " Искам да прочета мнението на автора на публикацията какво по добро предлага за настаняване ,а не натикване.???
  Добави Коментар
Рязък обрат с времето до часове, гръмотевични бури удрят тези части на България Най-голяма е вероятността за по-сериозни явления в понеделник, предимно в крайните западни райони Асен Блатечки я остави сама да гледа детето им Блатечки, който и на 54 години продължава да бъде магнетичен за камерата, очевидно не намира толкова време за сина си
Този десерт ухае на лято - и се прави за минути! Ще бъдете готови само с 4 стъпки Мъж почина при присаждане на коса в Турция Клиниката съобщи, че всички необходими медицински изследвания и прегледи преди операцията – включително кръвни тестове, рентгенова снимка на гърдите и ЕКГ
Майка помислила детето си за мъртво, хвърлила го на плажа в Гърция, където то починало Вижте как се е развила драматичната история, разгадана от охранителните камери Медицински хеликоптер транспортира от Видин до София мъж с тежка травма на главата Пострадалият е с височинна травма след падане от стълба
Сложете водка в тази домашна смес и кухнята ще заблести Тази уникална комбинация лесно ще премахне и котлен камък, че и грес Мъж преби майката на двете си деца пред поликлиниката На място веднага пристигнал полицейски екип, който установил, че мъжът е ритал с крак жената и е наранил едната й ръка
От днес влизат в сила по-тежки наказания за пияните и дрогираните зад волана Солени глоби, години затвор и дори доживотна присъда при причиняване на смърт на пътя Ясна е причината за катастрофата с полицейска кола край Плевен Патрулка се блъсна заради шофьор, направил обратен завой 
Затварят кръстовище в ж.к. „Зорница“ заради изграждане на ВиК мрежа От местната администрация призовават гражданите да спазват въведената временна организация и при възможност да избягват участъка Нищо ново - от утре пак почват ремонт на АМ "Тракия" Дейностите ще се изпълняват в аварийната лента, където ще бъде разположена нужната техниката