Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Депутат от Реформаторския блок обвини Кунева за паралелни преговори с ГЕРБ

Паралелни преговори са водени с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, без да е уведомен никой от Реформаторския блок, съобщи депутатът от Реформаторския блок Гроздан Караджов.
Ключови думи: Гроздан Караджов, Кунева, Реформаторски блок, преговори

Паралелни преговори са водени с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, без да е уведомен никой от Реформаторския блок, разкри депутатът от Реформаторския блок Гроздан Караджов. В „Здравей, България“ по Нова телевизия той обвини Меглена Кунева, че изнудва коалиционните си партньори. Заради заплахата от разцепление, тя прокарвала всяко свое решение.
Когато чрез блокирането на политически решения се стигне до други приети актове от страна на партията на госпожа Кунева, но са нежелани от останалите, това е, което аз наричам изнудване, уточни Караджов.
„Спомняте си, че Радан Кънев подаде оставка като говорител на блока през лятото тази година с мотив, че дейността на политическите приоритети на блока е блокирана и няма съгласие по основните приоритети. Това беше първият ясен сигнал. С цел да не се допусне още тогава разцеплението, се стигна до документ, който и петимата лидери подписаха, че ще се проведе конгрес през септември. Това не стана. Тогава представителите на „България на гражданите” и лично госпожа Кунева не присъстваха, а водеха преговори по телефона, изнудвайки, че няма да се появят, защото това би било ясен знак, че ще има разцепление, ако се избере лидер”, заяви реформаторът.
„Имаме една парламентарна група, но още в първия ден се разбра, че има изнудване. Унизителният начин, по който се подходи към лидера на БЗНС Николай Ненчев, беше недопустим. Неговата кандидатура стоя достатъчно дълго време и бе елемент на консенсус между лидерите. Той трябваше да бъде зам.-председател на Народното събрание“, каза  Гроздан Караджов. Според него, Кунева прекалила като заявила, че Ненчев е тяхното предложение, но то нямало да се приеме. Или излизате с моето решение, или казваме на всички, че се разделяме, казала дамата, която е лидер на „България на гражданите“.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Кремъл обвини Киев в агресивна заплаха срещу Беларус
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия Халфът на Арсенал разкри, че се бори с проблем в подколянното сухожилие от началото на годината
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Басистът е сред създателите на групата, която оставя следа в българския блус през 90-те години
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата Евростат отчита ръст от 33,9% у нас през май 2026 г. спрямо май 2025 г. Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми Звездата от Top Gear вече шофира по-бавно, ходи повече пеша и яде вегетарианска храна
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете Жертвата е 33-годишният Кайл Беван, който е посегнал на 2-годишно Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Софийският градски съд е вписал прекратяването с решение от 26 май