Страхотно представяне на Лудогорец срещу Реал Мадрид в София

Кристиано Роналдо на два пъти се озова в чисти позиции за стрелба, но в първия случай ударът му мина встрани от вратата
Ключови думи: лудогорец, реал мадрид, кристиано роналдо, марселиньо, футбол, шампионска лига

Лудогорец загуби от Реал Мадрид с 1:2 на стадион "Васил Левски" в среща от група В на Шампионската лига.

Главен съдия на мача бе шотландецът Крейг Томсън.

Българският шампион стартира мача със самочувствие и ентусиазъм. Още в петата минута Марселиньо бе изведен зад гърба на защитата на Реал, но не успя да си спре топката и това спаси гостите в тази ситуация.

Само две минути по-късно обаче плеймейкърът на Лудогорец не прости на Реал. Ешпиньо центрира от корнер на първа греда. Моци продължи топката с глава към Марселиньо, който бе оставен непокрит на втора греда и не сбърка. Орлите поведоха в резултата. Запалянковците на Националният стадион избухнаха в овации.

В 10-та минута обаче грешка в отбраната на Лудогорец остави Хавиер Ернандес на позиция сам срещу Владо Стоянов. Йордан Минев спъна мексиканеца и реферът Крейг Томсън отсъди дузпа. Кристиано Роналдо застана зад топката и шутира в десния ъгъл на Стоянов, който демонстрира изключителна класа и спаси.

За радост на българския шампион страничният арбитър отмени чист гол на Роналдо, отсъждайки засада броени минути, след като португалецът бе пропуснал дузпа. На повторенията се видя, че Кристиано е бил на една линия със защитата на Лудогорец в момента на паса към него.

В 24-та минута обаче шотландецът Крейг Томсън, съзнателно или не, помогна сериозно на гостите. Главният арбитър посочи бялата точка след откровена симулация на Кристиано Роналдо в пеналта на орлите.

Суперзвездата на Реал застана зад топката и този път преодоля Владо Стоянов, изравнявайки резултата.

До края на първата част гостите имаха инициативата и пропиляха няколко добри възможности. Въпреки доминацията на Реал, Лудогорец стоеше много солидно на терена и атакуваше във всеки един удобен момент.

И през второто полувреме гостите имаха териториален натиск, а българският тим се бе прибрал в своята половина и дебнеше да удари при контраатака.

Кристиано Роналдо на два пъти се озова в чисти позиции за стрелба, но в първия случай ударът му мина встрани от вратата. В 68-та минута пък Кристиано шутира под плонжа на Стоянов, но Минев изчисти от голлинията.

С течение на времето Карло Анчелоти пусна в игра Карим Бензема, Тони Кроос и Хамес Родригес.

Петнадесет минути преди края след центриране отляво на Марсело, Бензема засече топката в мрежата на Лудогорец.

В заключителните моменти българският шампион можеше да стигне до равенство. Мисиджан центрира от фаул, получи се меле в пеналта на гостите. Топката стигна в краката на Дяков, който стреля от границата на малкото наказателно поле, но шутът му бе блокиран. В крайна сметка Реал измъкна победата.