Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Петима шефове в „Понсстройинженеринг” отиват на съд за убития работник в Свети Влас

Непочистена бетон помпа се стовари върху общия работник, повече от 7 години продължи разследването
Ключови думи: пламен овагемов, станимир пехливанов, Тодор Бойчев, Борис Александров, Михаил Михайлов
След 7-годишно разследване процесът за смъртта на общия работник Мюкялу в „Понсстройинженеринг” започна с фалстарт. Един от обвиняемите не се яви, така делото в БОС автоматично бе отложено.
Инцидентът става на 17 май 2007 г. на обекта на новострояща се сграда в местността „Юрта” в землището на Свети Влас.  „Понсстройинженеринг” ЕАД е подизпълнител. Изпълнителни директори са Станимир Пехливанов и Пламен Овагемов.

Според обвинителния акт трудовата злополука е възникнала на работната площадка при изливане на бетон. Причина за това станал силният реактивен откат назад и в страни на хобота на бетон помпата при пускане на бетон. Мюкялу управлявал мощното съоръжение. След продължителен престой от предишната му употреба същия ден тръбопроводът не бил изпразнен и почистен, а останалата в него бетонна смес се била втвърдила. Въпреки това не били предприети мерки за поддържането му в проходимо състояние и не било проведено безопасно продухване с отдалечаване на работниците. Държавното обвинение намира, че на обекта е отсъствала стройна и действаща система за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд. Пехвилавон и Овагемов са обвинени, че в качеството на „работодатели“ и на „строители“ нарушили Кодекса на труда, Закона за устройство на територията, Закона за здравословни и безопасни условия на труд и други поднормативни актове.

Обвиняеми са и Тодор Бойчев, Борис Александров и Михаил Михайлов. Александров е бил назначен като „Технически ръководител“ във фирмата, а Михайлов бил „Помощник технически ръководител“. Бойчев е заемал длъжността „Експерт здраве и безопасност“.
На Бойчев, Александров и Михайлов са повдигнати обвинения за нарушения по Кодекса на труда, Закона за здравословни и безопасни условия на труд и поднормативни актове.
По делото са призовани 23 свидетели и 10 вещи лица.
Днес подсъдимият Александров се яви в съдебната зала без защитник и помоли съда да отложи делото, за да уреди финансовите си взаимоотношения с адвоката, който го е представлявал в досъдебното производство. Александров желае той да продължи да го защитава. Защитникът на Овагенов помоли съда да отложи делото за месец декември, когато се очаква да се прибере неговият подзащитен, който пребивава в момента в чужда държава.
Представителят на Окръжна прокуратура – Бургас и защитниците на останалите подсъдими подкрепиха тези искания.
Окръжен съд – Бургас не даде ход на делото, за да не бъде нарушено правото на защита на двамата подсъдими, тъй като е задължително участието им в процеса и представителството им от адвокат. Съдът изиска справка от МВР за местоположението на Овагенов. Процесът ще продължи на 16.12.2014 г.
1
Коментара по темата
1.
Коректор
01.10.2014 17:24:52
Може ли в една статия да се направят толкова грешки в имената?! Ами четете какво пишете, бе хора!
  Добави Коментар
Задържаха шофьор на тир заради пожара във Велико Търново Превозното средство е било повредено и искри предизвикват огъня Почитаме паметта на Свети Йоан Рилски Смирението, чудотворството и нравственото му завещание го превръщат в символ на духовна чистота
Айтозлия е в кома след нелеп инцидент, бори се за живота си в бургаска болница Драмата се случи в землището до бившия военен завод в Айтос Морето погълна рускиня край Несебър Фаталният инцидент стана вчера на неохраняем плаж
Ще е слънчево, но не са изключени превалявания Вълнението на морето ще отслабне Зеленски замина за САЩ с цял отбор европейски лидери, ще има обаче среща на 4 очи с Тръмп От Белия дом правят всичко възможно, за да се спре огъня между Русия и Украйна
Почина емблематичен актьор Отиде си Терънс Стамп Росен Желязков с коментар след заседанието на "Коалицията на желаещите" и срещата в Аляска Премиерът ни с ясна позиция
"Искаме вода" Хората в Плевен са на тръни Пресъхва една от най-големите реки в България, положението е критично Река Вит прилича на пътека на моменти
Жестока трагедия - лос уби една от най-големите красавици в Русия Животното се врязало в Поршето на съпруга й Самолет кацна на голф игрище Няма жертви