Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Журналисти купиха целия вот в кв.Горно Езерово!

Оказва се, че ромите се продават на всички партии и се пазарят за цената на всеки глас
Ключови думи: бнт, схема, купуване, гласове, разкрита, журналисти

снимка: Sofia Photo Agency

Екип на БНТ разкри скандална схема за купуване на гласове в бургаския квартал Горно Езерово. Журналистите са изиграли перфектно ролите си на представители на различни партийни централи и са имали срещи с местни цигански босове. По време на разговорите става ясно по какъв начин се продават гласовете в квартала. Известно е, че там над 90 процента от населението е от ромски произход.

В разследването екипът на БНТ е установил тарифите и начините на плащане, както и гаранциите за осигуряване на гласове. Самият материал ще бъде излъчен по телевизията в по-късни емисии новини.

На този етап става ясно, че в цялата игра са включени почти всички жители на квартала, което е скандално. Резследващите репортери споделиха, че са изпълнили точно ролите си на купувачи, но не са прекрачили закона-т.е. не са плащали за гласовете. Според тях е можело без проблеми да купят вота на целия квартал.
3
Коментара по темата
3.
римлянин
26.05.2014 14:19:29
като питате циганина за какво гласуваш и той ти отговаря емиии гласуването там за гласа :))),прав е коментара по долу,сеч и ограничения за тях,не може да вземат решения като не знаят дори да четат и слушат
2.
antoan
26.05.2014 08:53:22
НА цигани и неграмотни хора да се забрани да гласуват. Не може като ги питаш "за какво гласуваш сега" и да вдигат рамене. Някакъв хилещ се циганин да взима решения след като няма МИНИМУМ СРЕДНО образование. Началното не е критерий за грамотност в наши дни.
1.
бургазлия
25.05.2014 20:53:11
немогат да четат а гласуват
  Добави Коментар
Какво се случва с транспорта в София? Протестът продължава Времето днес ще бъде... Слънчево почти в цяла България
Шампионът Мартин Методиев спечели 100 000 лева Обещай ми да останеш добър човек, мъж за пример, уважаващ всички около себе си, каза му шеф Ангелов, преди да му подаде чека Мартин от Варна спечели „Хелс Китчън“ 2025 След напрегнат финален сблъсък с Ивайло от Ямбол, варненецът грабна победата с авторско меню и екип от силни съотборници
Любопитно: Маги и Фики решиха да... Изпеят общо парче (М)истерия с преговорите в Истанбул! Светът тръпне в очакване дали ще се срещнат Тръмп и Путин  Играе се на нерви и на очаквания, коментира бившият кореспондент на БНТ в Москва Валерий Тодоров
Побърка феновете си на 58 години (СНИМКА) Хайек е изумителна жена Китай демонстрира изключително топли отношения с... Колумбия
Стана му лошо Харди показа чувствителна страна Голяма красавица влезе в "Ергенът", за да... Жената е сестра на Даниела, запозна се Мартин
Прави интересен ход Анчелоти иска Кака за помощник Хлътна жестоко Васил много харесва Косара, призна това пред майка й