Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Доживяхме! Големите лайнери тръгват от Бургас през 2015 г.

През 2015 година се предвижда започване на круизи от Бургас
Ключови думи: круизи бургас, пристанище бургас, лайнер бургас
През 2015 година се предвижда започване на круизи от Бургас. Това заяви пред агенция "Фокус" Илиян Иванов, акредитиран експерт към Българско круиз общество. По думите му, в момента България е транзитна спирка за редица круизи. Около петдесет круизни кораба спират в Несебър, Варна, Бургас. Според него, страната ни още не може да се сравнява със съседките ни.
"Да се сравним с Истанбул е пълен абсурд. Това е абсурд, защото Истанбул е световен град. Разликата между София и Истанбул е от земята до небето. Просто нещата са несравними", каза Иванов. По думите му, за да се развие круизният туризъм в България, на първо място трябва да има изградена инфраструктура.
България, като дестинация, привлича по-бедни туристи. Пакетите за почивка на туристите, които се настаняват по нашите курорти, струват по двеста-триста евро с включени самолетни билети. Затова е нормално големите круиз линии все още да нямат интерес да правят круизи, които започват от България, каза още Иванов.
"Тук няма пазар. Дори да имаше инфраструктура и да можеше да бъде обслужен един такъв огромен круиз лайнер, за него трябва да има пазар, трябва да има изградени летища, трябва да има кой да се качи на този кораб от съответното пристанище", допълни Иван Иванов и заяви, че, може би след пет-десет години това би могло да се случи.
5
Коментара по темата
5.
ко
26.03.2014 15:31:25
лайнери или лайняри
4.
пешо
24.03.2014 16:59:23
ха ха морска гара а на нея ръждясали кранове сол скраб и мръсотия що не я покажете флагман
3.
кики
24.03.2014 15:50:26
Каква 2015 г., човекът казва ,че ще може след 5-10 години най-малко.
2.
хахатанананв
24.03.2014 12:55:17
Защо сравнява София и Инстанбул - пристанището и морска гара са в Бургас. Май опитвам София да я набутат навсякъде ама не минава- морето ще си остане в Бургас.
1.
vanko
24.03.2014 12:13:13
А ЗАЩО НЕ СНИМАТЕ КАКВА МРЪСОТИЯ Е НА МОРСКАТА ГАРА В БУРГАС ДУПКИ ЧАКЪЛ И МРЪСОТИЯ КУПЧИНИ СОЛ СКРАБ И ЖЕЛЕЗА АКО ТОВА Е ПАСАЖЕРСКИ ТЕРМИНАЛ. ДАЖЕ И В АФРИКА ГО НЯМА ТОВА КОЕТО Е В БУРГАС.
  Добави Коментар
Ясна е причината за катастрофата с полицейска кола край Плевен Патрулка се блъсна заради шофьор, направил обратен завой  Затварят кръстовище в ж.к. „Зорница“ заради изграждане на ВиК мрежа От местната администрация призовават гражданите да спазват въведената временна организация и при възможност да избягват участъка
Нищо ново - от утре пак почват ремонт на АМ "Тракия" Дейностите ще се изпълняват в аварийната лента, където ще бъде разположена нужната техниката Зрителите изобщо не я харесват, но бТВ пак ще я върне на екран Зейнеб не се беше появявала в ефира на Би Ти Ви от началото на юни, което накара много зрители, които не я харесват, да въздъхнат с облекчение, че вече няма да я засичат на екрана
Световна титла за Ванеса Калчева от престижния Dance World Cup Finals в Испания Морето върна двойно Северния плаж на Приморско Заради съчетанието на уникалната природа, чистите води и просторните плажове, българската Копа Кабана буквално се пука по шевовете от туристи
Почина известен български лекар, напусна ни едва на 59 години Д-р Станислав Димитров се отличаваше с много точна диагностична мисъл и задълбочени познания. Беше и изключително работлив Прокурорският син бил на плажа в Черноморец. Къде спи РУ Созопол? Туристи дори са сигнализирали на патрулен екип, но не им обърнали внимание 
Ирина Тенчева с незабравим празник край морския бряг в Гърция Ирина, която от доста врене е въздържател и се придържа към здравословен начин на живот, е направила изключение за специалния ден Мразя морето, не искам и да чуя за почивка – София ми е напълно достатъчна, обяви този известен българин Приятелството с Коцето е истинско – музиката ни е различна, но душите се разбират, твърди Фънки
Израелски затворник копае собствения си гроб, вижте видеото Евиатар е отвлечен на 7 ноември 2023 година от фестивала "Нова" в пустинята Негев Какво е общото между Лейди ГаГа и Лили Иванова Българската прима изпя хита, който сега Лейди ГаГа пее, още през 1973 година