Локо София направи сезона за Черноморец безмислен (СНИМКИ)

Черноморец освен, че е на път да изпадне от А група и отпадна отпадна безславно от турнира за Купата на България
Ключови думи: Черноморец, Локо София, Димитър Димитров-Херо, Фонсека, Славчо Шоколаров, Бургас, стадион Лазур
Черноморец загуби с 2:3 от Локо (Сф) реванша от 1/4 финалите на Купа България. Акулите бяха на крачка от класиране на полуфинал, но наивно допуснаха обрат, слес като в началото на второто полувреме водеха с 2:0. По този начин селекцията на Димитър Димитров-Херо изгуби всякакви шансове да даде някакъв смисъл на този сезон с пробив във втория по значимост турнир в страната.

Мачът започна с домакински натиск, а първи удар към Божидар Митрев бе отправен в 9-ата минута. Той бе дело на Балтанов, но стражът улови.

В 14-ата минута Фонсека стреля от границата на наказателното поле, но топката рикошира в бранител на столичани и стана лесна за спасяване от Митрев.

В 22-ата минута отново Фонсека направи пробив отдясно, но шутът му премина покрай вратата. Гостите бяха близо до гол в 24-ата минута, когато Евертон центрира коварно от фаул, но Младен Живкович внимаваше и изби кълбото точно под гредата.

Добрата игра на "акулите" през първата част бе възнаградена с попадение в 38-ата минута. Тогава домакините организираха много добра атака, при която Чико Гомес центрира от дясното крило и Фонсека с глава прати топката във вратата. Минута по-късно бургазлии бяха близо до втори гол, но Балтанов от десетина метра стреля в аут.

Втората част също започна по-добре за Черноморец. В 51-ата минута Райков стреля неточно от фаул. Малко след това обаче Ванчо Траянов проби отляво, върна към точката за изпълнение на дузпа и Балтанов с плътен изстрел удвои преднината на своите.

Едва след това "железничарите" се окопитиха и започнаха да атакуват. В 67-ата минута Евертон отправи два опасни шута в рамките на секунди, като вторият бе избит от Живкович в корнер. Румен Трифонов центрира и Ранджелович засече във вратата за 2:1. Пет минути по-късно сръбският вратар на бургазлии сбърка фатално и Маркиньос необезпокояван направи 2:2.

В 83-ата минута всички надежди за "акулите" угаснаха, след като Шоколаров фаулира много грубо Евертон в средата на терена и получи директен червен картон.

В добавеното време Балтанов можеше да донесе победа за престиж на тима си, но стреля високо над вратата.

За сметка на това в 93-ата минута резервата на "червено-черните" Генов се отскубна зад защитата, тръгвайки още зад центъра, измина половината терен, преодоля Живкович и оформи крайното 2:3.

"Царе сме на такива обрати - да загубим спечелен мач", ядосваше се след срещата старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров-Херо, който бе бесен на своите за нелепия обрат. "Домакините играха много силно през първото полувреме, но ние знаехме, че можем да постигнем своето", каза от своя страна наставникът на Локо (Сф) Стефан Генов.