ЦСКА изклати Черноморец в последната минута, акулите вече гледат към "Б" група

Черноморец не успя да стигне до чудото срещу ЦСКА
Ключови думи: Черноморец-ЦСКА, Иван Стоянов, Неманя Мисисавлевич, Живкович, Вальо Илиев, Фонсека, Тони Силва, Димитър Димитров-Херо
Черноморец изпусна да вземе точка от ЦСКА и с допуснато попадение в последната минута, загуби с 1:2 първия си официален мач през 2014 година, с което значително намалиха шансовете си за оставане в елита и вече са на седем точки зад прекия си конкурент Локо /Сф/.

В началото на мача в Бургас ЦСКА имаше съвсем лек териториален превес срещу своя съперник, но Черноморец бе отборът, който изпусна най-доброто положение за гол през първото полувреме.

В 21-а минута Ванчо Траянов, който бе на точката на дузпата, получи отличен пас, но ударът му бе избит от Райс Мболи. Топката се върна в краката на Карлос Фонсека, който бе дори в по-добра позиция, но Мболи отново бе на мястото си и изби в корнер.

През първите 45 минути ЦСКА така и не създаде нищо опасно пред вратата на сърбина Младен Живкович, а новото попълнение Гуидо Ди Вани се отличи с акробатичен удар, който обаче бе много неточен.

Втората част също започна равностойно, а Стойчо Младенов реагира като пусна в игра Омар Косоко на мястото на Мартин Петров. Живкович отрази удар на Ди Вани, който веднага след това бе заменен от друго ново попълнение в „червения“ лагер – Тони Силва.

Силва определено се включи силно, а разместванията в атаката на ЦСКА доведе до засилване на натиска пред вратата на „акулите“. Така се стигна до 72-а минута, в която Емил Гъргоров намери перфектно с центриране Тони Силва, който надскочи Крум Стоянов и с глава вкара за 1:0 в дебютния си мач с екипа на „армейците“.

Черноморец обаче успя да реагира и само 7 минути по-късно изравни резултата. След центриране в наказателното поле, Вальо Илиев не успя да изчисти добре с глава и топката стигна до Карлос Фонсека, който от няколко метра с воле прати топката в десния ъгъл зад Мболи.

След изравнителния гол, повторен дебют за ЦСКА направи Иван Стоянов, влязъл на мястото на Неманя Милисавлевич.

Гостите се втурнаха в атака в опит да стигнат до победата и усилията им все пак бяха възнаградени в 90-а минута на двубоя. Живкович увисна след центриране от корнер, а от това се възползва Вальо Илиев, който скочи и с глава заби топката във вратата на „акулите“ за крайното 2:1.