Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

„Ботев” /Пловдив/ унижи „Черноморец” на Колежа

Футболистите на Черноморец записаха унизителна загуба
Ключови думи: Ботев Пловдив, Черноморец, Артур Енрике, Вандер, Сърмов, Ромарио, Амари, Ник Дашев, Янко Георгиев, Луис Педро, Димитър Димитров-Херо

Ботев (Пловдив) разгроми Черноморец с 6:1 в двубой от 18-ия кръг на "А" група.

Головата сметка в двубоя откри Абел Анисе, който в 19-ата минута ефектно засече центриране на Артур Енрике и прати топката с глава във вратата на бургазлии. В 35-ата минута мадагаскарецът съвсем предреши изхода на срещата с второ попадение. Иван Цветков разсече отбраната на "акулите" с отличен пас и за неговия съотборник остана лесната задача да пусне кълбото покрай Георгиев за 2:0.

Ситуацията на терена не се промени с нищо и след почивката. Поредната страхотна атака на домакините доведе до нов гол в 48-ата минута. Вандер матира отбраната в синьо с хитро подаване, след което Ромарио бе изведен очи в очи с Георгиев и успя да го преодолее. Това попадение доведе до разконцентрирани действия в отбраната на Ботев и в 51-ата минута пловдивчани бяха наказани. Петър Атанасов подаде към Амари, който напредна на скорост и би покрай Стаховяк. Ответната реакция бе мигновена и още в 55-ата минута трите гола преднина бяха възстановени. Това се случи след центриране на Ромарио отляво, лоша намеса на Яни Пехливанов и добавка от страна на Сърмов. В 67-ата минута центриране на Артур Енрике прати топката в напречната греда. Защитниците на Черноморец обаче не успяха да изчистят и Вандер качи кълбото на главата на Ромарио, който вкара пети гол за своя тим. В 73-ата минута бургазлии можеха да намалят разликата, но страхотен шут от воле на Амари нацели дясната греда. В 80-ата минута вратарят на "акулите" Георгиев получи тежка травма и бе заменен от Ник Дашев. Секунди след появяването си на терена и той трябваше да вади топката от мрежата си. Този път автор на гола бе Луис Педро след плътен удар по земя в десния ъгъл.

"Това ни е класата, това ни е нивото, не мога да се сърдя на футболистите. Две години и половина разграждахме отбора. Най-лесното е да напуснеш в такъв момент, но аз няма да го направя. Ще се опитам да помогна с каквото мога. Всичко е въпрос на оцеляване", заяви след мача старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров-Херо.