Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

„Черноморец“ уверено върви към „Б“ група след загуба от шампиона „Лудогорец“

Черноморец загуби от шампиона Лудогорец с 0:2
Ключови думи: Черноморец, Лудогорец, Ивайло Петев, Лудогорец

"Черноморец" се запъти към втория ешалон на родния футбол след нова домакинска издънка - този път с 0:2 от "Лудогорец". "Акулите" допуснаха куп грешки в срещата, изпросиха си два безумни червени картона и съвсем логично загубиха. Загубата за селекцията на Димитър Димитров-Херо е още по-тежка предвид факта, че един от преките конкуренти за спасение „Славия“ победи в този кръг „Черно море“.

„Черноморец“ започна добре срещата и още в 4-ата минута Лъчо Балтанов изпробва мерника си, но ударът му мина встрани от целта. Шест минути по-късно Петър Атанасов се откъсна на добра позиция и стреля право в ръцете на Владо Стоянов. В 35-ата минута гостите показаха, че са дошли да търсят задължителни три точки. Иван Стоянов прехвърли технично защитата на Черноморец, топката стигна до Марселиньо, който с мек удар я насочи към вратата на домакините, но Ник Дашев бе на мястото си. В 41-ата минута Роман Безяк се възползва от груба грешка в отбраната на акулите и откри резултата. Само 2 минути по-късно Иван Стоянов можеше да набута нов гол във вратата на сините. Този път обаче Дашев бе на мястото си.

Собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев(вляво) и Пламен Киряков
(вдясно)
приятелски си бъбреха по време на мача
В 59-ата минута голкипърът на Черноморец допусна груба грешка, позволила на Върджил Мисиджан да вкара второ попадения във вратата на Черноморец.

В 63-ата минута последва нов удар за домакините - Яни Пехливанов направи безумно влизане в краката на Марселиньо и отбора си с човек по-малко.“Какво направи, какви са тези глупости. Нямам хора“, беснееше по адрес на младия футболист треньорът му Димитър Димитров-Херо.

След изгонването на Пехливанов гардът на акулите падна и те не приличаха на отбор до края на срещата. Гостите можеше да направят преднината си класическа в 72-ата минута след нова грешка на Ник Дашев, но защитник на Черноморец изби топката от голлинията. В последните минути на срещата Николай Павлов от "Черноморец" направи чутовна глупост и си изпроси директен червен картон.

Черноморец: Дашев, Траянов/44 Павлов/, Гамаков, Родригес, Аммари/63 К.Стоянов/, Пехливанов, Чико, Балтанов, Филипов, Фонсека/Ангелов/, П.Атанасов

Лудогорец: Вл.Стоянов, Ешпиньо, Безяк, Дяков, Шоко, Й.Минев, Моци, И.Стоянов/77 Абало/, Кайсара/46 Витиня/, Марселиньо, Мисиджан

Съдия:Георги Йорданов, Пейо Павлов, Илиян Капарашев, Мартин Маргаритов

Голмайстори:0:1 Безяк/41/, 0:2 Мисиджан/59/

Жълти картони:Я. Пехливанов, П.Атанасов

Червени картони: Пехливанов, Павлов/Черноморец/