"Нефтохимик" се залепи на дъното след осма поредна загуба

Коста Янев/вдясно/ и Маркиньос /вляво/ бяха сред най-добрите за своите отбори
Ключови думи:

Нефтохимик се закотви в дъното на класирането на елитната дивизия след домакинската си загуба с 0:2 от Локо/Сф/. За "шейховете" това бе седмо поредно поражение в шампионата и общо осмо в последните срещи. Отборът продължава да няма победа от градското дерби с Черноморец, играно на 2 август. За разлика от други срещи в тази футболистите на домакините играха бойко и видимо хвърлиха всички сили, за да стигнат поне до равенство.

Треньорът в оставка на домакините Антон Спасов бе извадил от състава цялата група от Търговище. Нито един от доведените от Светкавица футболисти, изключвайки Деян Христов, не попаднаха дори в групата за срещата, не бяха и на трибуните, което потвърди съмненията, че са изгонени от клуба. На срещата не бе и Валери Дамянов, както и помощникът на Антон Спасов Станимир Димитров. Липсваше и спонсорът Николай Филипов, който е рожденик днес.

Нафтата започна срещата с тактическата постройка 4-2-3-1. На вратата бе Караманов, пред него в карето от защитници играха Лефтеров, Хашев, Патев и Ив.Янев. Двамата дефанзивни халфове бяха К.Янев и Ц.Цанков, а като офанзивни действаха Ангелов/отдясно/, Манев/в центъра/ и Димитров/отляво/. Напред се разчиташе на Живко Петков.

Още в 8-ата минута селекцията на „шейховете“ бе попарена от Маркиньос, който се възползва от груба грешка в защитата и откри резултата – 0:1. 4 минути по-късно Ивелин Янев проби отлично по фланга, центрира остро, но Галев пресече топката точно да стигне до Живко Петков. В 16-ата минута Манев качи коженото кълбо на главата на Петър Димитров, който стреля встрани от целта. Точно когато натискът на домакините се усили последва ново попадение в тяхната врата. Бившият футболист на Черноморец Гаел засече отлично подаване на Маркиньос и разстреля Караманов за 0:2. В 37-ата минута Живко Петков с мощен изстрел пробва рефлекса на стража на гостите Галев, който бе на мястото си и с акробатичен плонж парира удара. В добавеното време на първата част Стамен Ангелов шутира към вратата на столичани, топката се удари в ръката на Цанков. Първоначално главният рефер Георги Кабаков бе готов да подмине положението, но след сигнал на допълнителния съдия зад аутлинията Радостин Станев, все пак посочи бялата точка. От 11-метровия наказателен удар Живко Петков обаче би над вратата.

Втората част започна с натиск за нафтата. В 49-ата минута Емануил Манев се озова непокрит на левия фланг изстрелът му обаче не бе точен. Само две минути по-късно пред Живко Петков се откри отлична възможност да намали резултата, но той сътвори чутовна глупост изпускайки на празна врата. Петков финтира вратаря на гостите Галев, но се забави с удара, след което бе затворен и от малък ъгъл стреля право в бранител на железничарите. При опита за добавка и Манев се засуети. В следващите минути Локо/Сф/ успя да изнесе играта напред и видимо да намали темпото на мача. За да се случи това помогнаха и множеството накъсвания, провокирани от гостуващия тим. В 85-ата минута Петър Димитров с бомбен шут би над напречната греда.

Нефтохимик:Караманов, Лефтеров, Хашев, Патев, Ив.Янев, К.Янев/83 Лемперов/, Цонков, Ангелов/66 Калоянов/, Манев, Димитров, Петков/75 Д.Христов/

Локо/Сф/: Галев, Гаров, Иванович, Матютю, Бранеков, Азрак/44 Цанков/, Том/60 Ранджелович/, Маркиньос, Д.Илиев/80 Д.Пеев/, Гаел, Трифонов

Съдии: Георги Кабаков, Тони Пандарски, Георги Калудов, Димо Вълчев, Иван Кирилов, Радостин Станев

Голмайстори: 0:1 Маркиньос/8/, 0:2 Гаел/19/