Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Община Поморие си иска от държавата Санаториума и старите кални бани

Самостоятелността на „Кални бани“ ще даде възможност за реинвестиции и създаване на туристически продукт, с които все повече да затвърждаваме славата на Поморие като столица на балнеотуризма на България, убеден е Иван Алексиев
Ключови думи: Поморие, децентрализация, болница за рехабилитация, кални бани, Иван Алексиев, кмет

Децентрализация на специализираните болници за рехабилитация. Това предложи кметът на община Поморие Иван Алексиев в писмо до министъра на здравеопазването д-р Таня Андреева.

На територията на Поморие функционира Специализирана болница за рехабилитация „Кални бани“ - Поморие, част от националния комплекс, който е регистриран като ЕАД.

„При самостоятелно управление на болницата от страна на общината ще имаме възможността да инвестираме и да предоставяме комплексна реклама както за лечебните свойства на лиманната кал, добивана от езерото, така и на услугите, които предоставя болницата за рехабилитация в Поморие.

Самостоятелността на лечебното заведение би дала възможност за реинвестиции и създаване на туристически продукт, с които все повече да затвърждаваме славата на Поморие като столица на балнеотуризма на България и за оптималното оползотворяване на природния продукт“, пише кметът в писмото до министър Андреева.

От края на 2012 г. с решение на Министерския съвет община Поморие получи правото на управление на Поморийското солено езеро, което е източник на лечебния продукт, използван от болницата за рехабилитация и притежава международна награда „Син глобус“ за добро управление на влажна зона.

В писмото си кметът Алексиев поставя въпроса и за управлението на бившите „Кални бани“, пише 24часа.

Това е терен, който би могъл да предлага общодостъпна услуга, т. нар. „общински кални бани“, както са съществували през 1934 г., и „египетски плаж“, процедура, при която след нагряване на слънце кожата се покрива със слой от кал и отново се излага на слънце до влажното й напукване.

Лечебният метод е познат от Древния Египет. „Имайки възможност община Поморие да управлява и стопанисва тези два обекта и предвид природното богатство, с което разполага градът, Поморие още по-ефективно ще се развива и рекламира в областта на лечебния, балнео- и спа туризъм“, се казва още в писмото.

Със свое решение Общинският съвет в Поморие възложи на кмета да направи искане до компетентния държавен орган за безвъзмездно прехвърляне в полза на община Поморие на споменатите имоти.

4
Коментара по темата
4.
Ko?Ne!
24.08.2013 10:31:12
Под "туристи" разбирайте сакати, болнави, прокажени...
3.
глас
23.08.2013 11:37:35
Идеята е отлична това ще докара повече туристи и града ще има само полза от това начинание. Злобата и и проклетиятята самаизяжда организма така че внимавай номер 2.
2.
bani4ar
23.08.2013 07:53:48
Eiii ne se naiade toia kmet. Ili ima o6te RODNINI ili PRIATELI za nazna4avane na rabota.
1.
Жоро Мицов
22.08.2013 15:37:59
Добра и умна идея, в крайна сметка изгодата на всички от чиста бизнес гледна точка е градът ни да се рекламира като дестинация а не като отделни комплекси. Поне по света се прави така.
  Добави Коментар
Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Суперлуна е в телец. Какво да очаквате На 5 ноември 2025 г. Луната достига пълнолуние в знака на Телец и е в най-близката си точка до Земята – което прави тази лунна фаза
Заместник-министър Красимир Ненов: Сигурната и чиста енергия е двигателят на бъдещия икономически растеж Центрове за данни и изкуствен интелект представлява важна икономическа възможност за страната Николай Димитров: Черно море е нашият общ дом и вдъхновение Изложба "Аз обичам Черно море" бе открита в Несебър в присъствието на художници, учители и журналисти
Любимецът на публиката направи шокиращо разкритие Давид от „Биг Брадър“ призна, че е бил жертва на сексуално насилие Колосалната сума от 300 бона инвестира Рачков за нов салон на Виктория Изгората на Рачков търси и нови служители, защото вече не смогва сама да се справя с обслужването на клиентите си 
Влади Въргала: „Изгубих пари, но не и вярата – фалитът не е провал“ Актьорът разказа в „Преди обед“ за двете си финансови катастрофи, предателствата по пътя и уроците, които са го научили да различава загубата от истинския провал Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери
Боряна Петрова и Емил Йорданов блестят в „Лебедово езеро“ в Бургас Спектакълът на „балета на балетите“ по режисура на проф. Хикмет Мехмедов е на 3 ноември от 19 ч. в залата на Бургаската опера  Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници
Разрева се и избяга след провала в бТВ Близки до водещата разкриват, че раздялата не е била по нейно желание и я е засегнала дълбоко Отново се търси изпълнител за довършване на Концертната зала в Бургас Втора обществена поръчка за ремонта в рамките на година остава без желаещи