Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Журналист с усмирителна риза и маска на Сидеров арестуван пред парламента

Мечтата на хиляди българи - да сложат усмирителна риза на Волен Сидеров се оказа бутафорна, снимка Юлия Лазарова, Дневник
Ключови думи: найо тицин, волен сидеров, народно събрание, протест

Известният журналист Найо Тицин бе арестуван пред парламента, тъй като се разхождаше с усмирителна риза и маска на Волен Сидеров зад загражденията. По-късно се оказа, че Тицин е искал да се направят кадри "на извеждането на Волен Сидеров от парламента задържан"

Той е влязъл зад загражденията с журналистическата си карта. Когато полицаите го задържаха, протестиращите се събраха към загражденията и започнаха да скандират "Пуснете го!" и "Хванете истинския".

Тицин беше отведен в будката на задния вход на парламента, откъдето обикновено влизат журналисти и други гости на парламента. Докато полицаите му сваляха обяснения, отвън чакащите го медии се шегуваха: "Сега Волен Сидеров ще се появи с маска на Найо Тицин"

В същото време отдолу от протестиращите пред парламента се чуваше: " Внимание, това е граждански арест".

След като Тицин излезе от будката, той разказа, че е бил разпитан от полицията и му е бил издаде протокол да не прикрива самоличността си с маски и качулки, да спазва обществения ред и че няма да бъде арестуван.

Найо Тицин благодари на журналистите и на полицаите, които са се държали приятелски и нормално с него. Той обясни, че целта на акцията му е била постигната - да има снимки и кадри как полицията извежда от парламента лидера на "Атака" Волен Сидеров вързан.

По думите му реакцията на полицията е била адекватна, защото е бил с маска в зоната за сигурност.

1
Коментара по темата
1.
Scrooge McDuck
03.07.2013 14:40:48
Zaio Tzitzin i toi izpluva haide se setete s kakvo e izvesten. 400 choveka she se ebavat s ciala Sofia, kato im vvidiah licata osobenno mladi, inteligentni i raboteshti v 1030 pred parliamenta.
  Добави Коментар
Легендарният режисьор Франсис Форд Копола е приет в болница Бил е опериран заради проблеми със сърцето Голям празник е - настъпва трайно преобразяване в природата Празнуват всички имена, отразяващи славата Господна
Пратеникът на Тръмп пристигна в Москва Стив Уиткоф с много важна визита Не пуснаха Джей Ло в магазин в Турция Охраната не я разпознала
Неприятен инцидент между гарите "Подуяне" и "Искър" в София, блъснат е човек Сочи се, че причина за инцидента е неправомерно пресичане на железопътната линия Медицински самолет на известна компания се разби, има загинали Трагедия в САЩ
Очакват се краткотрайни валежи по Южното Черноморие В София температурата ще е около 28 градуса максимум, на морето ще е слънчево, но с временни увеличения на облачността след обяд Разкриха причините за смъртта на Ози Озбърн Няколко фактора са изброени в смъртния му акт
Националният ни отбор по информатика четвърти в света Шампионите се завърнаха днес у дома, окичени с два сребърни и с два златни медала Нови правила за еднодневните екскурзии МОН затяга контрола
50 000 са без ток във Великобритания заради "Флорис" Силна буря удари Острова Бащата на мъжа, изгорял в Солинген: Срам ме е, че държавата не помогна Разтърсваща изповед