Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БСП обеща да махне десятъка на Дянков по банковите влогове

Ключови думи: данък върху депозитите, симеон дянков, дора янкова, бсп, депутат

Данъкът върху лихвите по влоговете, известен сред хората като десятъка на Симеон Дянков, ще отпадне в началото на 2014 година, съобщи Би Ти Ви, позовавайки се депутата от Коалиция за България Дора Янкова.

По думите ѝ това е възможно най-несправедливият данък на "вицепремиера-слънце", тъй като е върху честно изкарани пари с платени данъци от българските граждани.

Налогът върху лихвите по депозитите, в размер на 10 на сто, действа от 1 януари тази година.

"Този данък е още едно доказателство, че ГЕРБ стовари кризата върху най-бедните и честни българи и затова смятаме да отпадне", смята Янкова. За нея истинският проблем в момента са милиардите в офшорни сметки, които не плащат данъци.

Предстои приемане и на три важни законопроекта. Първият предвижда преференции за работодатели, които наемат на първо работно място младежи до 29 години: "Държавата ще поеме част от осигуровките, като благодарение на премиера Пламен Орешарски и лидера на ПЕС Сергей Станишев ЕС ще отпусне 160 млн.евро за програмата", се посочва в съобщение на пресцентъра на Дора Янкова.

В Кодекса за социално осигуряване от 2014 г. ще се преустанови нарастването на възрастта за пенсиониране. Същевременно ще се дадат възможности за по-ранно пенсиониране при недостиг от 2 години стаж и възраст. Предстои и връщане на „Швейцарското правило" за индексация на пенсиите, а до края на седмицата ще стане ясно и какви ще бъдат коледните добавки за пенсионерите.

Янкова обяви, че се готвят промени на лобистки текстове в 64 закона, приети от ГЕРБ, които обслужват монополите, олигарсите, но ощетяват държавата и гражданите. В областта на горите се премахват посредниците при добива и обработката на дървесина. Също така ще се даде достъп на гражданите до горите, както и възможността отново да добиват сами дърва за огрев, а не чрез фирми.

3
Коментара по темата
3.
млад меринжей
02.07.2013 22:24:03
тъпчо хайде назраве,остави по умните да си вършат работата
2.
пиян тъпчо
02.07.2013 22:09:16
Много ли съм тъп, напих ли се вече, но не вдявам какво ще ми вземат от лихвата на влога като съм беден и честен!? Ма другарке, данъка е направен за тез дето са богати и нечестни.Щото има какво да им вземат. И за поощряване на потреблението и бизнеса, ама май става много сложно за Д.Я..Или неудобно?
1.
1
02.07.2013 17:33:47
браво, да се махнат всички некадърно приети и лобистки закони на ГЕБЕРАСТИТЕ
  Добави Коментар
Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г.
Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот! Тя не пропусна да метне саркастичен коментар към бившия си съпруг
Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка Време е да се помисли за име на бебето, което да обединява тази интернационална любов Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес Светите безсребреници и чудотворци Кир и Йоан са покровители на болни и страдащи хора с тежки заболявания
Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари Изпълнителният директор в една от големите ни търговски банки обясни, че от утре банкоматите ще започнат да приемат единствено евро Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК Зрителите ще се запознаят и проследят съдбата на Спас Кандиларов – бездомен мъж с амнезия, който живее по софийските улици
Само 1 консерва риба тон и 3 картофа: 10 минути и имате пълна купа вкусни кюфтета на масата Кюфтета от риба тон е най-новият хит вкъщи, всички ги обожаваме Стотинките стават на скрап, режат левовете на ленти Стотинките ще преминат първо през т.нар процес на демонетизация
Усложненията след грип по време на епидемията Специалистите призовават хората да не подценяват признаците на заболяването Това, което ви се случва през февруари, ще определи останалата част от годината! Тамара Глоба разкри какво очаква всяка зодия през месеца